14.kolo, Královéhradecký | Rychnov | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Petrovice přetlačily v malém derby Žďár a vezou domů tři body

0

V zápase dvou celků, jejichž fotbalová hřiště od sebe dělí jen pár kilometrů, měli navrch hosté. Derby nakonec rozhodla jediná branka Bohuslava Koláře z 85. minuty. Petrovice díky ní zvítězily v poměru 1:0 a odvezly si ze Žďáru plný bodový zisk.

První poločas ve Žďáru skončil bez branek

Utkání mezi Žďárem a Petrovicemi mělo mít v sobotním odpoledni zvláštní náboj. Na zelený pažit proti sobě totiž vyběhla mužstva, která od sebe co do vzdálenosti dělí jen pár kilometrů. V malém okresním derby proto také oba týmy chtěly triumfovat a průběh zápasu tomu odpovídal. Diváci totiž viděli už v prvním poločase velmi vyrovnané střetnutí s množstvím nevyužitých brankových příležitostí. Poločasový výsledek 0:0 tak překvapil jen málokoho.

Petrovice rozhodly o výhře pět minut před koncem

Ve druhé půli se hra na obou stranách vyvíjela zcela stejně. Na hřišti dominovaly obranné řady a útočné snahy Žďárských i Petrovických končily bezúspěšně. Když už to pomalu vypadalo, že v utkání žádný gól nepadne, zaúřadovali hosté. V 85. minutě se po rychlém brejku prosadil Bohuslav Kolář a svou čtvrtou brankou v sezoně vystřelil Petrovicím výhru.

Domácí si i po těsné prohře a ztrátě Rokytnice udrželi 10. místo tabulky, v níž mají 16 bodů a skóre 26:32. Vítězové duelu okupují po čtrnácti odehraných kolech 7. příčku 23 body a skóre 22:30.

Žďár
Petr Malijovský: Klasické derby, které rozhodla jedna branka. Hosté byli tentokrát šťastnější. Jinak vyrovnaný zápas. který jsme si prohráli sami, jelikož jsme propadli v útočné fázi. S Petrovicemi jsme podle pamětníků asi osm let neprohráli, jednou se to hostům povést muselo.

Žďár
M. Šrajbr [-] - J. Moravec [-] , P. Škoda [-] , J. Burda [-] , P. Rydrych [-] - J. David [-] , P. Malijovský [-] , M. Baše [-] (85. P. Nedomanský [-] ) , L. Cabalka [-] - M. Vacek [-] , J. Maleček [-]

Petrovice
K. Baťha [-] - J. Šípek [-] , M. Rumpík [-] , M. Repš [-] , P. Pavelka [-] (68. J. Lodr [-] ) , M. Pacholík [-] , L. Morávek [-] , J. Maršík [-] (46. M. Shrbený [-] ) , B. Kolář [-] , J. Halíř [-] , J. Brandejs [-]

ŽK: 54. J. Moravec , 73. M. Baše , 85. P. Škoda - 75. M. Repš .
Místo: Žďár n.O.. Počet diváků: 60. Rozhodčí: Leimer Václav - REICHL Petr, VALÁŠEK Martin.