--

--

VIDEO - Nádherným gólem o třech bodech rozhodl domácí Kunc

11

Rudice si po loňském sestupu chtěla na začátek spravit chuť. Jejich nepříliš přesvědčivý výkon nakonec rozhodl výstavní brankou levák Jaroslav Kunc, který se svojí silnou nohou do míče opřel a poslal ho přímo do horního rohu branky.

Domácí lepší v první půli

Rudice si letos věří na umístění v těch nejvyšších příčkách tabulky. Na úvod je čekala Černá Hora, která přivedla do týmu posily. První poločas byla vidět herní převaha domácích. První branka také přišla hned v 10. minutě, kdy míč do sítě uklidil Lukáš Černý. Na míči se stále drželi domácí a začal festival neproměněných šancí. Do poločasu už žádná další branka nepadla a do kabin se šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Přišly dvě otočky

Do druhého poločasu vešli lépe hosté a ti svoje šance začali využívat. Vyrovnávací branku si připsal po protiútoku z pravé strany Daniel Štěrba a Černá Hora se dostala do laufu. V 60. minutě se jim dokonce povedlo stav otočit. Po rohovém kopu se balón odrážel ve vápně, nakonec si ho našel Zdeněk Širůček, který z otočky zakončil přesně k tyči a poslal hosty do vedení.
Domácí se ale nevzdali a hnali se zpět za vedením. Vyrovnání přišlo v 72. minutě z kopačky Filipa Štěpánka a rázem bylo vidět, kdo jde víc za vítězstvím. No a o 5 minut později přišlo definitivní otočka. K míči se dostal Jaroslav Kunc a svoji silnější levou nohou poslal nechytatelnou ránu do horního rohu branky a poslal domácí opět do vedení, které nakonec vydrželo až do konce. Rudice si tak připsala první složitou výhru.

TJ Rudice
Filip Štěpánek (hráč): Bohužel místo, abychom po poločase vedli 5:0, tak z toho zápasu uděláme takové drama. Tolik zahozených šancí jsem dlouho nezažil. Nicméně si hrozně cením, že i přes nepříznivý stav, jsme dokázali zápas otočit. Na derby jsme všichni natěšení a věřím, že pokud budeme proměňovat šance, zvítězíme.