8.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2024-2025

--

--

Stařeč doma nedala Myslibořicím šanci na body

19

Fotbalisté Starče si po týdenní pauze zaviněné nepříznivým počasí poradili s Myslibořicemi, které porazili jasně 4:0

Domácí třikrát udeřili

První poločas byl z domácí strany ještě poměrně solidní. Brzo  šli do dvoubrankového vedení. Nejprve Filip Strouha byl důrazný ve vápně a využil zaváhání brankáře a brzo na to Jakub Zejda dobře zavřel přetažený roh a hlavou naservíroval míč na hlavu Lukáše Ježka -2:0. Když ještě Strouha po úniku velkou ranou prostřelil brankáře, zdálo se, že utkání bude
jen otázkou kolik  -3:0. V prví půli si domácí vypracovali další šance, ale postupně rozchytali brankáře hostů k dobrému výkonu. Hosté měli v první půli určité střelecké příležitosti, ale žádnou z kategorie vyložených brankových šancí.

Domácí si výhru pohlídali

Do druhého poločasu šli domácí s vědomím, že nechcou a nemůžou zopakovat selhání z Koněšína, kdy po výborné první půli ve druhé přestali hrát, báli se hlavně o výsledek a probrali  se až za nepříznivého stavu. Asi si to moc
v kabině zdůrazňovali a dostali to do hlavy opačně než chtěli, protože jejich výkon v druhém poločase byl špatný a ustrašený. Hlavní problémy byly, že neudrželi míč vepředu, byli nepřesní a nedůrazní. Mezihra prakticky neexistovala i z důvodu špatného
pohybu. Rozehrávka byla často pomalá a nepřesná, často domácí volili špatné řešení i v jednoduchých situací. Naopak soupeř už neměl co ztratil a fotbalově ožil. Již tradičně domácím dělal velký problém rychlým, důrazným přistupováním a také jednoduchým rychlým přechodem
do útoku po domácích velmi častých nevynucených ztrátách. I přesto všechno nějakou dobu v druhé půli soupeře ještě do úplně vyložené šance nepouštěli a až postupem času si hosté vytvářeli i gólové šance. Naštěstí pro domácí byl brankář Trnka asi nejlepší hráč domácích,
a dvě tři „gólovky“ soupeře výborně vychytal. Přes celkově špatný výkon ve druhém poločase měli trochu paradoxně i řadu dobrých okamžiků, kdy se dostávali do slibných šancí. Některé končili těsnými offside a hlavně brankář hostí, trochu netradičním
stylem, hodně obětavě, domz  několikrát skvěle vychytal. A tak až pěkná křídelní akce dvou střídajících mladíků Baráka a Přikryla vedla k brance a také konečně k uklidnění a zápas už domácí v poklidu dohráli.

TJ Sokol Stařeč
Stařeč: Vítězství o čtyři branky, konečně bez inkasované branky je určitě výborný výsledek. Naše hra si bohužel už takové hodnocení příliš nezaslouží. První poločas byl z naší strany ještě poměrně solidní. Brzo jsme šli do dvoubrankového vedení. V prví půli jsme si vypracovali další šance, ale postupně jsme rozchytali brankáře hostů k dobrému výkonu. náš výkon v druhém poločase byl špatný a ustrašený. Hlavní problémy byly, že jsme neudrželi míč vepředu, byli jsme nepřesní a nedůrazní, mezihra prakticky neexistovala i z důvodu špatného pohybu, rozehrávka byla často pomalá a nepřesná, často jsme volili špatné řešení i v jednoduchých situací.

TJ Myslibořice
Čapoun Martin, vedoucí: V zápase nás položily dvě slepené branky z úvodu zápasu, z čehož jsme se dlouho vzpamatovávali. Druhý poločas byl z naší strany lepší, ale mizérie v koncovce a malá bojovnost nepřinesla zápletku v tomto zápase, který se nám vůbec nepovedl. Gratulujeme soupeři k zaslouženým třem bodům.

M. Trnka [-] - J. Zejda [-] , F. Strouha [-] (80. M. Kaňka [-] ) , M. Linhart [-] (61. R. Přikryl [-] ) , D. Lorenc [-] , M. Bříza [-] , R. Valíček [-] , P. Stuchlík [-] , L. Ježek [-] (57. Z. Barák [-] ) , R. Ježek [-] , J. Uhlíř [-]

J. Dlouhý [-] - M. Ludvík [-] , T. Vávra [-] , L. Macháček [-] , O. Smolka [-] (35. A. Janoušek [-] ) - L. Macháček [-] (84. J. Dvořák [-] ) , M. Šoustal [-] , L. Šabata [-] , F. Hvězda [-] (54. A. Macháček [-] ) - J. Matoušek [-] , P. Vejvoda [-]

ŽK: 60. Z. Barák , 63. M. Bříza , 90. J. Zejda - 39. M. Šoustal , 81. T. Vávra , 82. J. Matoušek , 86. M. Ludvík .
Hráči zápasu: F. Strouha .
Počet diváků: 105. Rozhodčí: SEDLÁK Pavel - RUMÍŠEK Lukáš, KOSTKA Ondřej.