6.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2024-2025

Valeč si připsala výhru na půdě Horního Újezdu

22

Fotbalisté Valče získali nečekaně na půdě Horního Újezdu všechny body a odpoutali se z nejnižších pater tabulky, kam se naopak posouvá Horní Újezd

Hosté o gól lepší

Domácí tým v šestém kole měl opět možnost využít domácí prostředí k zisku tolik potřebných bodů. Jenže se tomu tak nestalo. Hosté začali utkání velice dobře, byli pohybliví, dobře kombinovali a jejich příležitosti na sebe nenechali dlouho čekat. Po pěkné akci otevřel skóre v 10. minutě hostující David Cabejšek. Domácím se podařilo rychle vyrovnat, a to v 11. minutě zásluhou Miroslava Řezáče. Hosté však ve svém snažení neustávali a domácí tak přežili nastřelené břevno a několik slibných závarů v pokutovém území. Hosté se nakonec navýšení skóre a zpětvzetí vedení dočkali ve 35. minutě, kdy se prosadil gólově M. Mašíček. Poločas tak vyšel lépe hostům.

Hosté si výhru pojistili

Domácí ve druhé půli nastoupili s odhodláním zápas otočit. Začali daleko lépe než v první půli a dostali se k několika situacím, kdy byli blízko vyrovnání skóre. To se však nepodařilo domácímu M. Čermákovi, ani nikomu z dalších domácích hráčů. Naopak domácí byli v 72. minutě oslabeni po červené kartě, kdy byl vyloučen P. Ciprys. Závěrečné snažení a ofenzivní pojetí hry však již k vyrovnání nevedlo. Naopak, po chybě do otevřené obrany zvyšoval pro hosty v. 84. minutě F. Strohmer. Domácí tak na domácím hřišti podlehli týmu Valče 1:3.

TJ Sokol Horní Újezd
Špaček Petr, trenér: První poločas, ve kterém jsme měli možnost hrát po větru nám zcela nevyšel podle našich představ. Nedokázali jsme skoro vůbec nic dobrého vykombinovat, ani jsme se nedostali k finálnímu zakončení, střelám z větší vzdálenosti. Hosté byli v tomto úseku zápasu mnohem lepším týmem, a proto do prvního poločasu zaslouženě vedli. Ve druhém poločasu se to otočilo měli jsme více ze hry, ale příležitosti, které byli a volali po vyrovnání bohužel neumíme využít. Závěr nám pak zkomplikovalo vyloučení. Třetí gól v naší síti už bylo takové vyústění všeho. Hosté zvítězili zaslouženě, a my se z tohoto zápasu musíme poučit.

SK Valeč
Macek Pavel, trenér: Dnes hráčům musím poděkovat jak utkání na těžkém terénu zvládli a po dobrém výkonu získali důležité tři body!

P. Hradecký [-] - R. Durda [-] (58. D. Štancl [-] ) , M. Zvěřina [-] , J. Pivoňka [-] (46. M. Veselý [-] ) , A. Bartes [-] , P. Ciprys [-] , V. Pavlík [-] , M. Řezáč [-] , O. Uličný [-] , A. Svoboda [-] , M. Čermák [-]