6.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2024-2025

--

--

V Koněšíně zafungovala Csaplárova past. Domácí otočili zápas se Starčí

21

Fotbalisté Koněšína připravili poprvé v sezóně fotbalisty starče o neporazitelnost, když hostům nestačilo ani poločasové dvougólové vedení

Hosté o dva góly lepší

Na půdu nováčka z Koněšína tentokrát zavítal ostřílený a dosud neporažený soupeř ze Starče, která se v loňském ročníku  okresního přeboru po předchozím pádu z 1.B třídy pohybovala v lepším středu tabulky. A hosté svoji fotbalovou kvalitu a zejména herní dravost dokazovali i tentokrát. Hned z první střely na branku domácích se po předchozí hezké kombinační akci prosadil hostující Barák – 0:1. První půle by se ale dala oboustranně označit spíše jako ofenzivně laděná, kdy si oba týmy vytvořily řadu příležitostí ke změně skóre, ale oba gólmani se činili a rozhodně si zachytali, byť hosté byli logicky fotbalovější a jejich útoky lze s klidem označit přídomkem lavinové. Domácí obrana ale odolávala – až do samotného závěru první půle. To Stařeč dostala možnost zahrávat pokutový kop a kapitán Bříza se nemýlil – 0:2.

Domácí otočili vývoj druhé půle

Možná pod dojmem pohodlného náskoku hosté ve druhém poločase zvolnili a domácí se celkem brzy dostali do kontaktu. Po sérii několika rohů se hlavou prosadil Heralecký – 1:2 a hosté jakoby po obdržené brance ještě více znejistěli. Kontaktní branka každopádně vlila domácím krev do žil a hráli se Starčí otevřenou partii. Vyrovnat se Koněšínu podařilo nějakých dvacet minut před koncem, kdy Čermák dorážel ostrou Špačkovu střelu vyraženou brankářem – 2:2. Úplně otočit skóre  se domácím podařilo o chvíli později, kdy se podruhé prosadil Čermák, který si nelámal se zakončením hlavu a bodlem nedal brankáři šanci – 3:2. Hosté sice mohli prakticky vzápětí srovnat, ale Macháček v koněšínské brance byl proti. Hostům už se ale nepovedlo znovu nastartovat vychladlé motory, a tak nad nimi v Koněšíně - trochu nečekaně - sklapla pověstná Csaplárova past.

TJ Koněšín
Dvořák Štěpán, hráč: Dneska se nám první půlku nedařilo vůbec nic. Spousta zbytečných ztrát míče na půlce hřiště a z toho pramenící brejky a přečíslení Starče. Obě dvě branky, které jsme inkasovali byly po našich chybách. V kabině jsme si k tomu o půlce něco řekli a chtěli zlepšit přechod na půlku soupeře. Do druhého poločasu jsme vstoupili mnohem lépe a podařilo se nám vstřelit kontaktní branku. To Stařeč znervóznilo a my zjistili že se s nima dá hrát vyrovnaný zápas. Povedlo se nám vypracovat další šance, které jsme proměnili a jsme moc rádi, že jsme dokázali s tímhle nadprůměrným týmem okresního přeboru doma získat všechny tři body. Za druhý poločas si všichni kluci zaslouží pochvalu. Bylo to těžké a ubojované vítězství.