Vyrovnané utkání v Lukavci rozhodly až penalty

57. R. Kofr - 6. J. Langer
11

V dalším zápase 7. kola nastoupil domácí Lukavec proti Hostovicím. Oba týmy po pěti zápasech dělily v tabulce pouze dva body a i dle aktuální formy obou celků se dala očekávat poměrně vyrovnaná podívaná. To se nakonec potvrdilo, když utkání po 90 minutách nepoznalo vítěze. O tom, kdo urve o bod více, tak rozhodoval penaltový rozstřel, ve kterém byli nakonec šťastnější domácí.

Obrovskou šanci domácích v první půli zlikvidoval Koželuh

Začátkem prvního poločasu domácí zahodili 100% šanci, kdy po krásné nahrávce od Kofra nedokázal zakončit do odkryté branky Piatek. Parádním zákrokem se blýskl hostující gólman Koželuh. Hned z protiútoku ale Hostovice dokázaly využít chyby v obraně Lukavce a v 6. minutě šly po gólu Langera do vedení. Domácí byli po zbytek prvního poločasu lepším týmem, ale hostovická obrana jednobrankový náskok před odchodem do kabin uhájila.

Vyrovnávací gól Lukavce zařídil Kofr

Lukavec do druhého poločasu vlétl sebejistěji a začal být tím nebezpečným týmem. V 57. minutě zařídil srovnání na 1:1 Kofr, který využil krásnou Bláhovu přihrávku za rozhozenou obranu Hostovic. Do 90. minuty to bylo nahoru a dolů a z obou stran hrozilo, že padne gól. Nakonec se tak ale nestalo a o vítězi rozhodoval až penaltový rozstřel.

Penaltová loterie vyzněla lépe pro domácí

V penaltovém rozstřelu dominovali střelci nad brankáři. Až v 6. sérii selhal hostovický Lank a plusový bod tak zůstal v Lukavci.

SK Lukavec
Jan Šenfeldr: Věděli jsme, že nás čeká velmi těžký soupeř, který má ambice hrát výše. Naše bilance byla 1 prohra a 1 prohra na penalty. Zápas bych přirovnal k tomu z podzimu, kdy také rozhodl penaltový rozstřel, ve kterém byli úspěšnější hosté. Kluci si dneska zamakali a udělali mně a i sobě hezký víkend. Příští týden nás čeká podobný soupeř z Heřmanova, takže se budeme stále připravovat tak jako doposud. Řekl bych, že těmito výsledky dokazujeme, že jsme stále silným týmem a máme kvality na to hrát krajské soutěže.

SK Hostovice
Jaroslav Dvořák: Musím říct, že mě Lukavec velmi překvapil. Subtilní a běhavý tým nám dělal velké starosti. Mrzí mě, že jsme neuhráli penalty, ale v kontextu celého utkání je pro nás i bod zlatý.

Místo: Lukavec. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Formánek Tomáš - HOLLY Martin, FAIGL Jaroslav.