7.kolo, Ústecký | 1.B třída sk. A, 2024-2025

--

Heřmanov proti mladíkům z Března doplatil na nízkou střeleckou úspěšnost

21. D. Kovář (p.) , 49. F. Štengel , 66. O. Vichra - 52. K. Dančo , 59. E. Mikula , 74. R. Majerik
11

Jediný zápas 7. kola, který se odehrál v neděli, byl souboj mladého celku z Velkého Března a zkušených hráčů druhého Heřmanova. Domácí Jiskra měla velkou touhu se konečně výrazněji bodově prosadit, Heřmanov se chtěl ziskem minimálně jednoho bodu osamostatnit na průběžné stříbrné příčce. Na pohled hezké utkání nakonec dospělo až do penalt, které dopadly lépe pro domácí, a ti tak brali důležité dva body.

Heřmanov četné šance využít nedokázal

Úvodní poločas byli lepší hosté, kteří si vypracovali 4-5 velkých šancí. K jejich smůle je ale nedokázali proměňovat a byli to mladíci z Jiskry, kteří skórovali jako první, když se z penalty trefil Kovář. Heřmanov se i přes herní převahu v prvních 45 minutách gólově prosadit nedokázal, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Gólová přestřelka vyústila v penalty

Ve druhé půli byla hra vyrovnanější, zkušenějsí hráči Heřmanova ale stále měli ze hry více. Nicméně ve 49. minutě skóroval opět domácí hráč, přesně zamířil Štengel. Hostům se o tři minuty později střelecké trápení konečně podařilo prolomit díky gólu Danča, na kterého v 59. minutě navázal Mikula. Velká chuť a odhodlanost domácího týmu nesla své ovoce i dál, třetí gól do sítě Heřmanova přidal v 66. minutě Vichra. Plichtu v základní hrací době zařídil v 74. minutě Majerik a poslal zápas do penalt.

Penaltový rozstřel vyzněl lépe pro domácí

Jiskra do penalt šla s odhodláním zápas urvat a získat tak důležité dva body. Štěstí nakonec stálo na jejich straně a Heřmanov, který mohl zápas rozhodnout v prvních 20 minutách hry, odjíždí nakonec pouze s jedním bodem.

FK Jiskra Velké Březno
David Řezáč: K vidění byl hezký fotbal z obou stran. Soupeř měl hodně šancí, nedařilo se mu je ale proměňovat a začal být lehce nervózní. Nám tam nějaké góly spadly a soupeř musel dotahovat. Máme hodně mladý tým a jsem rád, že to kluci nakonec urvali pro sebe, ještě s takto zkušeným soupeřem, přeci jen, už jsme nějaké ty body potřebovali. Myslím, že i pro diváky to byla atraktivní podívaná, padlo šest gólů a k vidění byly i penalty.

TJ Heřmanov
Radek Rojko: Od začátku jsme byli lepším týmem, ale zápas jsme si zbytečně zkomplikovali nevyužitými šancemi v prvním poločase, kterých bylo více než dost. Ve druhé půli se nám podařilo srovnat skóre, škoda, že nevyšly penalty, ale není to úplně naše silná stránka. Mrzí mě to, zápas mohl dopadnout úplně jinak nebýt našeho střeleckého trápení.

V. Svoboda [-] - F. Barvínek [-] (72. R. Petránek [-] ) - M. Dušek [-] , J. Gulyás [-] (78. K. Moravec [-] ) , F. Štengel [-] , D. Kovář [-] (83. J. Charvát [-] ) , J. Jendrisek [-] , M. Říha [-] , M. Poláček [-] , V. Nosek [-] , O. Vichra [-]

TJ Heřmanov
P. Herák [-] - E. Mikula [-] , J. Beneš [-] , A. Čapek [-] , V. Mysliveček [-] , V. Váňa [-] , A. Čapek [-] , L. Čisár [-] , M. Kolárik [-] (46. R. Rojko [-] ) , K. Dančo [-] (72. P. Havlíček [-] ) , R. Majerik [-]

ŽK: 41. F. Barvínek , 56. J. Gulyás - 30. J. Beneš , 55. L. Čisár , 90. V. Mysliveček .
Místo: Velké Březno. Počet diváků: 150. Rozhodčí: Holly Martin - FAIGL Jaroslav, FORMÁNEK Tomáš.