Specifické utkání Chodov - Bor, na umělé trávě v Domažlicích

18

V sobotu 14. září se na umělé trávě v Domažlicích odehrál napínavý duel mezi domácím týmem Tj TATRAN Chodov a hostujícím Tj Sokol Bor. Navzdory výrazné herní převaze Chodova v první polovině zápasu, skončil souboj remízou 1:1. Hosté otevřeli skóre, ale domácí v samém závěru zachránili cenný bod krásným gólem Karla Šmejkala. Zápas byl plný dramatických momentů včetně neproměněné penalty a červené karty.

Domácí tým Tj TATRAN Chodov od prvních minut držel míč a diktoval tempo hry. Zápas se však kvůli nepříznivému počasí musel odehrát na menším hřišti s umělou trávou, což Chodovu ztěžovalo kombinační hru po stranách. Ačkoli domácí kontrolovali hru a tlačili na soupeře, nedařilo se jim vytvořit si žádné vyložené gólové příležitosti. Hosté z Boru se soustředili především na obranu, a tak šance na obou stranách chyběly. První poločas skončil bez gólů, s mírnou převahou Chodova, ale bez konkrétního výsledku.

Po přestávce přišel zlom. V 55. minutě Tj Sokol Bor využil rychlého autového vhazování. David Jutka nejprve vystřelil na branku, domácí brankář jeho pokus vyrazil, ale k dorážce se dostal Tomáš Janků, který poslal míč do odkryté branky a otevřel skóre na 0:1. Chodov nadále tlačil, ale nedařilo se mu proměňovat šance, dokonce ani pokutový kop, který byl odpískán po faulu soupeře. V 73. minutě to vypadalo s domácími ještě hůře, když Miroslav Lorenz musel zastavit rychlý protiútok za cenu červené karty a oslabil svůj tým. I přesto se Chodov nevzdal a dál bojoval. Až v samotném závěru, v 90. minutě, po nevyužité šanci Boru, zareagoval rychlým protiútokem Karel Šmejkal. Z hranice 20 metrů krásnou střelou do šibenice vyrovnal na konečných 1:1.

TJ Tatran Chodov
Aleš Wirt, trenér: ,,Pro nás je to obrovská ztráta, vzhledem k počasí jsme zápas chtěli odehrát za každou cenu a naskytla se nám příležitost zahrát si na umělé trávě v Domažlicích, tak jsme ji využili. Bohužel to nebylo nejlepší rozhodnutí, menší hřiště nám zkrátka nesedlo a drhla nám kombinace. Řekl bych, že jsme Bor celý zápas tlačili, bohužel jsme měli minimum gólových příležitostí a tak jsme na gól čekali až do 90. minuty, nakonec bereme remízu 1:1, ale jak říkám, pro nás je to velká ztráta."

TJ Sokol Bor
Miroslav Vaňous, trenér: ,,Kdyby se mě před zápasem zeptali, jestli beru bod proti Chodovu venku, řekl bych že ano. Chodov má každoročně výborný tým a jsou adepti na postup. Dnes toho však tolik nebezpečného nepředvedli, tlačili nás to ano, ale naše obrana nedopustila skoro žádné vyložené příležitosti. Na začátku druhé půle jsme vstřelili gól po autovém vhazování, navíc náš brankář v druhém dějství chytil penaltu a soupeř dohrával v deseti. Na konci jsme měli rozhodnout, bohužel se nám to nepodařilo a soupeř po rychlém brejku vstřelil krásný vyrovnávací gól. Díky za zápas všem."

- R. Čadek [-] , O. Chmelík [-] (46. K. Šmejkal [-] ) , D. Kobes [-] , D. Janek [-] , V. Moravec [-] , L. Reiniger [-] , M. Lorenz [-] , M. Holar [-] , R. Kulík [-] (90. L. Holar [-] ) , M. Kapic [-] (54. V. Šperl [-] ) , T. Krutina [-]

O. Tkachov [10.0] - Š. Vaňous [-] , T. Janků [-] , J. Boško [-] , M. Vaňous [-] , D. Jutka [-] , P. Houda [-] , Y. Pachov [-] , O. Mikulanda [-] , J. Burda [-] , M. Hocmann [-]

ŽK: 70. V. Moravec , 89. J. Hanák - 38. O. Mikulanda , 65. M. Hocmann , 68. J. Boško , 94. J. Burda . ČK: 73. M. Lorenz .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Fanfule Adam - FANFULE Ladislav, MATOUŠEK Vladimír.