3.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. A, 2024-2025

--

--

Bor rozhodl o výhře nad Stodem až v závěru utkání

16

TJ Sokol Bor doma porazil TJ Slavoj Stod 1:0 díky gólu Michala Vaňouse v 83. minutě. Zápas byl vyrovnaný, oba týmy si vypracovaly několik šancí, ale brankáři na obou stranách předvedli výborné výkony.

Domácí TJ Sokol Bor začal zápas aktivněji a v prvním poločase si vytvořil více příležitostí. Hosté ze Stodu sice první poločas více bránili, ale několikrát se ocitli nepřipravení k zakončení na útočné polovině a promarnili tak své příležitosti. Přestože Bor byl lepší, také se jim nedařilo proměňovat své šance, jejich koncovka byla žalostná a brankář hostí několikrát svůj tým podržel.

Ve druhé půli se Stod zvedl a začal být aktivnější. Hostující tým měl několik velmi nebezpečných šancí, ale brankář Boru předvedl skvělý výkon a zabránil jakékoliv změně ve skóre. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale žádný z týmů nedokázal dlouho překonat soupeřova brankáře. Rozhodující moment přišel až v 83. minutě, kdy Bor zahrával volný přímý kop. Petr Houda poslal míč na hranici velkého vápna, kde našel svého spoluhráče, ten přihrál pod sebe a Michal Vaňous už měl snadnou práci – poslal míč do sítě a rozhodl o vítězství domácího týmu 1:0. Bor tak dokázal těžký a vyrovnaný zápas nakonec vyhrát díky dobře nacvičené standardní situaci a preciznímu zakončení Vaňouse.

TJ Sokol Bor
Miroslav Vaňous, trenér: ,,Jsme spokojeni z vítězstvím 1:0 to ano, ale ta koncovka byla žalostná. Myslím si, že jsme první poločas byli lepším týmem, druhý poločas byl za mě dost vyrovnaný, dokonce měli hosté více šancí. Zápas se nesl v duchu "Kdo dá góla vyhrál", ten jsme naštěstí dali my po parádně nacvičené standardní situaci."

TJ Slavoj Stod
Petr Kučera, trenér: ,,Troufnu si říct, že jsme v Boru ztratili tři body, za mě jsme byli fotbalovějším týmem. Bohužel jsme v závěru naivně nepohlídali standardní situaci a nevezeme domů ani bod. Stejná naivita nás bohužel zdobila i ve finální třetině hřiště, kde jsme nebyli schopni soupeře potrestat gólem. Za mě obrovská škoda, ale musíme se z chyb poučit a jít si pro body s těžkou Tlučnou."

K. Petrželka [-] - J. Stránský [-] , M. Vaňous [-] , K. Doleček [-] (84. Š. Vaňous [-] ) , D. Jutka [-] , D. Němec [-] (60. T. Janků [-] ) , P. Houda [-] , Y. Pachov [-] (90. P. Houda [-] ) , O. Mikulanda [-] , J. Burda [-] , M. Hocmann [-]

M. Šampalík [-] - M. Šindelář [-] (46. M. Suk [-] ) , V. Rataj [-] (83. P. Vlk [-] ) , D. Duchek [-] , P. Bilik [-] - D. Tesárek [-] , T. Honal [-] (83. M. Terber [-] ) , P. Kučera [-] , Z. Pašek [-] (22. F. Höfler [-] ) - M. Douša [-] (79. V. Patera [-] ) , M. Lopata [-]

ŽK: 29. J. Burda - 36. D. Duchek , 42. V. Rataj .
Počet diváků: 90. Rozhodčí: Brůha Radek - PRESSL Václav, BERNARD Filip.