3.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. A, 2024-2025

--

--

Klenčí otočilo zápas v Líních díky hattricku Čecha

16

TJ Spartak Klenčí zvítězilo nad domácím Baníkem Líně 4:2 v sobotním dopoledním zápase. Přestože Líně vedly po prvním poločase 2:1, hosté dokázali ve druhé půli skóre otočit, a to hlavně díky hattricku Vladimíra Čecha.

Líně vstoupily do zápasu lépe a svou jednoduchou, ale efektivní hrou s rychlými náběhy a tlakem dělaly Klenčí velké problémy. Marek Janča otevřel skóre ve 22. minutě, když zakončil jednu z rychlých akcí domácích. Klenčí se v průběhu první půle trápilo, především s rozehrávkou, která byla často nepřesná. Přesto v 39. minutě srovnali na 1:1 zásluhou Vladimíra Čecha, ale stále byli pod tlakem aktivních domácích. V poslední minutě prvního poločasu Yevhenii Levchenko zvýšil na 2:1 pro Líně a zajistil domácím vedení do kabiny.

Druhá půle začala vyrovnaně, ale domácí Baník musel v prvním poločase dvakrát střídat kvůli zraněním, což se na hře postupně projevilo. Líně po 20 minutách začaly fyzicky odpadat, což otevřelo prostor pro Klenčí, které postupně získávalo větší kontrolu nad hrou. V 72. minutě přišel zlom – Vladimír Čech svým druhým gólem srovnal na 2:2 a v 81. minutě Oleksandr Vasylchuk poslal hosty do vedení 3:2. Líně v závěru zápasu riskovaly a snažily se vyrovnat, ale otevřenou obranu znovu potrestal Vladimír Čech, který v 90. minutě zkompletoval svůj hattrick a definitivně rozhodl o výhře Klenčí 4:2. Líně sice byly v první půli lepší, ale Klenčí vydrželo fyzicky, naopak využilo únavy soupeře a otočilo zápas ve svůj prospěch.

TJ Baník Líně
Vladislav Zítka, trenér: ,,Do zápasu jsme šli s tím, že na domácím hřišti chceme určitě vyhrát a získat 3 body. V prvním poločase jsme byli lepším týmem, bohužel se nám zranili dva středoví záložníci a to se pak hraje těžko. V 70. minutě jsme odpadli fyzicky a soupeř, námi velmi dobře rozehraný, zápas otočil ke svému prospěchu."

Spartak – První chodská Klenčí
Jaromír Řezníček, trenér: ,,První poločas se nám nedařilo hrát naši hru, soupeř nás rychle napadal a my nevěděli jak z toho. Ve druhé půli již soupeř tolik nenapadal a to nám svědčilo, z čehož jsme si vypracovali i naše rozhodující šance. Zároveň je třeba poukázat na soupeřovo, někdy až, nemohoucnost v zakončení, šancí měli také spousty. Rád bych tady vyzdvihl výkon Vladimíra Čecha, který vstřelil hattrick, jenž pouze vypovídá o hráčově kvalitě, díky všem!"

T. Čaloun [-] - D. Králík [-] , F. Hodaň [-] , J. Kracík [-] (37. T. Šoul [-] ) , A. Salaba [-] (16. J. Tycar [-] ) , O. Šedivý [-] (71. B. Dubský [-] ) , Y. Levchenko [-] , O. Svoboda [-] , M. Janča [-] , L. Kastl [-] , J. Junk [-]

R. Turheniev [-] - D. Vozian [-] , O. Mokin [-] (65. V. Nykoliuk [-] ) , A. Lytvynovskyi [-] , V. Čech [-] , J. Řezníček [-] , O. Vasylchuk [-] , M. Bulat [-] , D. Kovalevskyi [-] , V. Čech [-] , V. Andrushchakevych [-]

ŽK: 45. M. Janča .
Počet diváků: 88. Rozhodčí: HOŠEK Jaroslav - BUCHTELÍK Lukáš, FILIP Petr.