5.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2024-2025

--

--

FOTO | Horažďovice během chvíle otočily zápas s Tlumačovem a slaví vítězství

28

Horaždovice byly lepší, přesto po půl hodině prohrávaly. Do poločasu ale skóre otočily a ve druhém poločase si 3bodový výsledek pohlídaly. Byly blízko k dalšímu gólu, toho už se však diváci ve Svéradicích nedočkali.

V zápase byli v prvním poločase aktivnější domácí hráči z Horažďovic, přesto to byli hosté z Tlumačova, kdo se jako první ujal vedení. První vážnější příležitost hostů proměnil ve 27. minutě Tomáš Petr, a Tlumačov tak vedl 1:0. Domácí ale brzy odpověděli po chybě soupeře, kterou potrestal Marek Mlnařík a stav byl opět vyrovnaný. Ve 45. minutě následoval podobný scénář, kdy se mezi úspěšné střelce zapsal Jan Boček, čímž Horažďovice otočily skóre na 2:1.

V druhé půli měli domácí zpočátku převahu a chvílemi hosté nevěděli, kde jim hlava stojí. Přestože Horažďovice měly několik šancí, nedokázaly přidat třetí gól, a zápas tak zůstal otevřený. Oba týmy předváděly pěkný fotbal s mnoha šancemi, ale žádný další gól už nepadl. Horažďovice tak udržely těsné vedení a zvítězily 2:1.

FK Horažďovice
Jan Boček, hráč: V dalším zápase jsme v azylu ve Svéradicích přivítali mužstvo z Tlumačova. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a vytvořili si tři gólové šance, které jsme bohužel neproměnili, a tak nás soupeř potrestal a ujal se vedení. My jsme však nehodili flintu do žita a brzy vyrovnali. V poslední šanci prvního poločasu jsme dokonce otočili stav utkání na naši stranu. Po změně stran se hrál vyrovnaný a, myslím si, že i pro oko diváka pohledný fotbal plný tvrdých soubojů a krásných akcí, avšak bez gólového efektu. Jsme rádi, že jsme vedení udrželi až do konce a bereme další tři velmi důležité body. Soupeři přeji hodně štěstí do dalších zápasů.

TJ Start Tlumačov
Tomáš Korelus, trenér: Do dnešního zápasu jsem postrádal sám sebe a ve formě hrajícího Šinála. Bohužel se to ukázalo jako větší ztráta, než jsem původně očekával. Na zápas jsme jeli s tím, že i tak máme kvalitu, abychom rozjeté Horažďovice potrápili a něco si snad odvezli. Bohužel pro nás, to byli domácí, kdo první půli kontroloval hru a krom jedné šance, ze které jsme dokázali jít do vedení, jsme nic víc neměli. Díky dvěma žákovským chybám ale soupeř dokázal otočit a jít do šatny s vedením. Druhá půle nějak do 70. Minuty byla opět zcela v režii domácích, kteří nás tam od 60 do 70 minuty vodili jak pejsky na vodítku, ale skórovat nedokázali. Proto se museli do konce zápasu strachovat, aby jim ten náskok o branku stačil, což bohužel k našemu špatnému výkonu a dvěma gólovkám, které jsme ke konci měli, domácím stačilo a zcela zaslouženě vyhráli 2:1. Pro mě jako trenéra z lavičky dnes prohra mrzí, i když byla zcela zasloužená, ale sere mě spíše dnešní přístup celého týmu, přijeli jsme tam jako kdybychom vedli soutěž suverénním způsobem a nějaká týmovost asi zůstala ještě v Tlumačově. Příští týden konečně snad budeme kompletní a nezvládnutý vstup do soutěže snad hodíme za hlavu, i když to bude opět těžké, když k nám přijede Smíchov. Škoda jen, že jsme dnes nedostali aspoň 5 branek, nejspíš bychom takovou facku dnes potřebovali za to, co jsme na hřišti předvedli prvních 70 minut.

D. Těžký [-] - P. Janda [-] , R. Kába [-] , A. Faltys [-] , A. Rojt [-] , T. Hnídek [-] (75. T. Jůda [-] ) , M. Mlnařík [-] (85. F. Kolář [-] ) , T. Pančenko [-] , J. Boček [-] , P. Klečka [-] , J. Pivnička [-] (71. M. Šašek [-] )

O. Pomothy [-] - K. Hamor [-] (64. M. Novák [-] ) , V. Jansa [-] , O. Rottenborn [-] , R. Šindelář [-] , M. Dufek [-] , T. Petr [-] , J. Malík [-] , M. Schneider [-] (85. O. Sladký [-] ) , J. Korelus [-] , . Tran [-]

ŽK: 38. A. Faltys , 91. J. Boček - 61. J. Korelus , 84. T. Petr .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Fanfule Adam - FANFULE Ladislav, MATOUŠEK Vladimír.