1.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2024-2025

--

--

Baník přehrál Žákavou a připsal si zasloužené 3 body

24

První zápas se povedl lépe Stříbru, které bylo lepší a aktivnější než jeho soupeř z Žákavy. Baník si tak připisuje první tři body, v Žákavě ví, že musí hodně věcí zlepšit, aby příští týden s Dobřany mohli pomýšlet na body.

Stříbro v prvním zápase v nové soutěži na úvodní gól nečekalo nikterak dlouho. Už ve 4. minutě rozvlnil síť Dominik Donate.

Stříbro hrálo o poznání lépe než jeho zkušený soupeř a po půlhodině hry přišla odměna v podobě druhého gólu. To zařídil Matěji Bartovský – letní posila z Blatnice.

Naštěstí pro Žákovou brzy na to snížila, když se prosadil Richard Skala. V první půli už se nic dalšího nestalo, a tak šly oba týmy do kabin za stavu 2:1 pro domácí Baník.

Také Žákava měla své šance, ty ale ve většině případů končily rovnou v zárodku, a gólman Locker tak příliš práce neměl.

Zato s dalším golem po čtvrt hodině hry druhého poločasu přispěchali domácí, za které už podruhé v zápase pálil Dominik Donate.

Dobrý výkon celého týmu pak ještě podtrhl dalším gólem Baníku Ihor Stepanov, který dal zápasu konečný výsledek 4:1 a 3 body tak zůstaly zaslouženě ve Stříbře.

TJ Baník Stříbro
Václav Bezdička, hrající trenér: Musím říct, že jsem spokojený výsledkem i hrou, protože jsem podle informací věděl, že nás nečeká nic lehkého a musím říct, že klobouk dolů před klukama, že v jejich věku 17-18 let zvládli utkání nad očekávání dobře a mám radost, že jsme vstoupili do soutěže vítězstvím. Výsledek je sice 4:1, ale vůbec se nerodil lehce. Žákava tam měla výborné momenty a kolikrát při nás stálo i štěstíčko, že jsme to dokázali nějakým způsobem odvrátit. Byl to kvalitní soupeř, který je dlouho spolu a mají dobrý věkový průměr. Ale jak říkám, jsem rád, že jsme to zvládli a jdeme zápas od zápasu.

FK Žákava
Ondřej Soukup, hráč: Vstup do sezóny se nám bohužel nepovedl. Trápili nás nepřesnosti a celkově jsme nezahráli dobře. Stříbro bylo lepším týmem, který si vítěztví zasloužil, ale nemuseli se ani moc nadřít. My musíme z tréninkového tempa přepnout do zápasového a doma utkání odčinit.

I. Locker [-] - D. Donate [-] , I. Stepanov [-] , M. Bartovský [-] , A. Ferdinandy [-] (71. M. Haas [-] ) , D. Čeček [-] , J. Malý [-] , M. Kovačka [-] (63. V. Gontkovič [-] ) , M. Hodek [-] , V. Bezdička [-] (79. J. Kliner [-] ) , M. Vyšín [-]