12.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2024-2025

--

--

Štěkeň nadělovala! Vacov si odvezl pět branek

25

Štěkeň se o víkendu posunula na dělené první místo, ke kterému pomohl i sobotní výsledek v utkání s Vacovem.

Pátá!

Domácí demolici započala Štěkeň již v prvním poločase, ve kterém úřadoval útočník František Machovský, který brankáře Chrášťanského překonal v rozmezí tří minut hned dvakrát. Dvougólový náskok byl ovšem překonatelný a Vacov se tak snažil o vstřelení kontaktní branky. Ta ale nepřišla a na začátku druhého poločasu započal svou povedenou pasáž Martin Kynkor, který nejprve vstřelil třetí branku svého týmu v 51. minutě a o sedm minut později se prosadil, obdobně jako Machovský, i podruhé. Definitivní podobu výsledku stanovil Otavan v 73. minutě, kdy se prosadil Jan Soukup, pro kterého to byl čtvrtý přesný zásah v letošní sezoně.

Štěkeň tak nakonec porazila Vacov jednoznačným poměrem 5:0 a tento výsledek posunul Otavan na průběžné první místo, kde se nachází díky lepšímu skóre. Naopak Vacov se po bodovém přídělu zastavil a s deseti body se aktuálně nachází na jedenácté pozici.

Další zápas odehraje Štěkeň již v pondělí na půdě Sedlice, Vacov naopak v sobotu přivítá rezervu Hluboké nad Vltavou.

TJ Otavan Štěkeň
Jan Maršala - trenér: Na domácí půdu dorazili mladíci z Vacova. První patnáct minut jsme se hledali na hřišti a hosté měli velký tlak který jsme ustáli. Do vedení nás poslal František Machovský když se prosadil hned dvakrát po sobě. To nás také uklidnilo a mohli jsme jít do druhé poločasu klidnější. Druhý poločas jsme chtěli být aktivnější a přidat další branky. Toho využil také dvakrát po sobě výborně hrající Martin Kynkor. A tečku na závěr přidal Jan Soukup. Za pěkný výsledek pět nula musím pochválit celou naši obranu a vyzdvihnout Milana Šlehubra za nejlepší výkon na hřišti.