21

Po týdenní odmlce přivítali hráči zdíkovského týmu na své půdě rezervu Tatranu z Prachatic, kterému se vstup do letošního ročníku zatím náramně daří.

Dva góly stačily

Úvodní minuty utkání nezastihly domácí v ideálním rozpoložení, postupně se však začal Sokol osmělovat. Napínavé utkání přineslo první šanci v podání domácích. Ke střele se odhodlal ostrostřelec Rataj, jeho dělovku však zastavilo k domácí smůle břevno. Tatran si naopak pomáhal standardními situacemi, ani hosté se však nedočkali gólu v prvním poločase.

O osudu utkání tak musel rozhodnout až poločas druhý, který už přinesl gólové akce. V první šanci se objevil domácí Schwarz, jeho střelu ovšem zlikvidoval jistý brankář Prihara a na tahu tak byl Tatran. V 57. minutě se Prachatice dočkaly rychlého protiútoku, který zakončil přesnou ranou za Riedlova záda mladíček Daniel Novák. Prachatický náskok chtěli domácí co nejrychleji stáhnout a Zdíkov tak vrhl své síly do útoku.

Čas ovšem pomalu plynul a Tatran svůj jednobrankový náskok zkušeně bránil. S přibývajícím časem tak museli hrát domácí na čím dál větší riziko a právě v 86. minutě využil domácí nepozornosti Daniel Novák, který vstřelil svou druhou branku v utkání, kterou tak stanovil konečný výsledek zápasu.

Tatran tak dokázal vyloupit zdíkovský Sokol poměrem 2:0 a udržel si tak druhou pozici v tabulce.

TJ Sokol Zdíkov
Sokol Zdíkov - Facebook (Silvestr Schwarz): Prvních deset minut jsme se na hřišti hledali. Pak jsme se srovnali a najednou jsme byli mírně lepším týmem. Velké šance Rataje, který orazítkoval břevno, či šance Vašíčka, který šel z pravé strany sám na gólmana bohužel využity nebyly. Hosté občas hrozili po levé straně anebo z rohových kopů. Do druhé půle jsme naskočili aktivně, střelu Schwarze vytáhl konečkama prstů jistý Prihara. V 57. minutě jsme nezachytili brejk hostů. Kdy nás dokázali vykombinovat a z malého vápna pohodlně zakončil Novák. Všechny síly jsme vrhli do útoku, bohužel obrana Prachatic všechny naše pokusy vzduchem i po zemi dokázala ubránit. Ke konci zápasu, po naší velké hrubici, z brejku přidává Novák druhý gól. Po utkání jsme cítili zklamání, jelikož zápas byl vyrovnaný a body neležely daleko. Utkání se hrálo na skvělém trávníku a pochvalu zaslouží i trojice rozhodčích. Příští zápas hrajeme v sobotu ve Volyni od 16:30.

FK Tatran Prachatice B
Jan Hrbek - kapitán: V sobotu jsme vyrazili do Zdíkova, který postoupil v minulé sezóně. Nechtěli jsme nic podcenit, a proto jsme začali zápas pasivněji. V průběhu poločasu jsme si vytvořili několik šancí, z nichž jedna byla tutová, ale míč skončil pouze na boční síti. Do kabiny jsme tak odcházeli nespokojení a věděli jsme, že musíme něco změnit. Do druhého poločasu jsme proto nastoupili v ofenzivnějším rozestavení a po pěkné akci otevřel Novák skóre na 0:1. Vzhledem k tomu, že někteří hráči museli ještě odjet na zápas za A-tým do Kameňáku, vystřídala se vlastně polovina týmu. Byli jsme rádi za pomoc kluků z dorostu, kteří i přes odehraný zápas z rána předvedli dobrý výkon. V 83. minutě vyslal Růžička pěknou přihrávkou Nováka, ten sám na gólman opět proměnil a pojistil tak výhru. Byla to náročná, ale velmi úspěšná sobota.

D. Riedl [-] - M. Halada [-] , J. Pešek [-] , P. Švarc [-] - T. Mauric [-] (88. P. Holzknecht [-] ) , S. Schvarz [-] (68. V. Vondráček [-] ) , Z. Daněk [-] , J. Vozandych [-] , J. Mirvald [-] - J. Rataj [-] (80. K. Nový [-] ) , J. Vašíček [-]

J. Prihara [-] - J. Hrbek [-] , P. Řezník [-] (67. M. Raušer [-] ) , A. Hodina [-] (75. D. Kukačka [-] ) , P. Bajčík [-] (61. J. Růžička [-] ) , M. Gramblička [-] , P. Miesbauer [-] , D. Novák [-] , V. Šabršula [-] (72. P. Brom [-] ) , F. Toušek [-] (75. T. Kojan [-] ) , A. Vlk [-]

ŽK: 90. J. Mirvald .
Hráči zápasu: D. Novák .
Počet diváků: 76. Rozhodčí: Průchová Nikola - TAUBER Lukáš, HARVALÍK Miroslav.