5.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2024-2025

--

--

--

22

Po vítězství v Netolicích chtěli hráči Vlachova Březí bodovat také proti Strakonicím, které doposud nepoznaly hořkost porážky.

Po bodu

Úvodní šanci utkání si na starost vzali domácí hráči. Povedený centr zamířil přímo k nohám Hubáčka, jeho střelecký pokus však skončil pouze na břevně Kozlíkovy branky. O první branku v utkání se tak museli postarat hosté. Souboj Hubáčka s Balouškem v pokutovém území vyhodnotil hlavní rozhodčí Rothschedl jako nedovolený a výsledkem toho byl pokutový kop pro Junior, který ve 20. minutě spolehlivě proměnil bývalý českobudějovický brankář Zdeněk Křížek

Jednobrankový náskok navíc hosté na začátku druhého poločasu navýšili, když se po standardní situaci opět trefil právě Zdeněk Křížek. Domácí se ovšem nevzdávali a jiskřičku naděje na bodový zisk vykřesal v 59. minutě kontaktní branku Jan Hubáček, který si naskočil na centr Plachty. Nápor Kozlíků gradoval a výsledkem toho byla v 68. minutě penaltová situace i na druhé straně hřiště. Tíhu okamžiku na sebe vzal Štěpán Kužvart, který zachoval chladnou hlavu, poslal brankáře Kozlíka na druhou stranu a vyrovnal. Závěrečné minuty utkání se nesly ve znamení domácího tlaku, který přinesl i nebezpečnou šanci Martínka, ten však z přímého kopu těsně minul.

Zápas tak nakonec skončil po výsledku 2:2 dělbou bodů.

FC Vlachovo Březí
FCVB: Za stavu 0:2 už asi jen málo fanoušků věřilo, že se do utkání vrátíme. Kluci ovšem zabojovali a v závěrečných minutách sahali i po vítězství. Výsledek 2:2 je spravedlivý a před zápasem bychom ho určitě brali. Teď bude důležité zabodovat také v Záblatí proti prachatickému Tatranu.

FK Junior Strakonice B
Martin Linhart - trenér: Do Vlachovo Březí jsme jeli opět v jiné sestavě. Může se zdát, že ztratit vedení o dvě branky je ztráta, nicméně já bod beru. Hlavně konec utkání jsme byli pod velkým tlakem. První poločas jsme byli lepším týmem a dařila se nám kombinace. Na začátku druhé půle se nám podařilo skórovat, ale o té doby jsme tahali za kratší konec. Pouze jsme nakopávali a nedokázali se srovnat s tvrdou někdy až zákeřnou hrou domácích. Vezeme bod, ještě jsme nepotrohráli, jsem spokojený. Teď to potřebujeme potvrdit proti Zdíkovu.

V. Kautman [-] - A. Novotný [-] , V. Plachta [-] , R. Kalčík [-] , M. Hojdekr [-] (67. F. Beránek [-] ) , M. Kukla [-] , F. Daniel [-] , J. Hubáček [-] (73. Š. Kouba [-] ) , Š. Kužvart [-] , J. Lukeš [-] , L. Martínek [-]

J. Kozlík [-] - L. Duba [-] , L. Šimák [-] (78. M. Linhart [-] ) , Š. Přib [-] (61. P. Kratochvíl [-] ) , O. Bambásek [-] , D. Šefčík [-] , R. Novák [-] (68. F. Sokol [-] ) , J. Baloušek [-] , J. Voják [-] , J. Straka [-] (73. J. Benedikt [-] ) , Z. Křížek [-]

ŽK: 19. J. Hubáček , 19. M. Hojdekr , 30. L. Martínek , 32. V. Kautman - 5. L. Duba , 60. Š. Přib , 82. J. Benedikt , 84. M. Linhart .
Hráči zápasu: Z. Křížek .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: ROTHSCHEDL David - HÁJEK Vladislav, DATSENKO Mykhailo.