5.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2024-2025

Ve vacovské Rohlík aréně loupila prachatická rezerva

22

V neděli došlo na tradiční souboj v 1.B třídě skupiny B, ve kterém přivítal Vacov na své půdě rezervu prachatického Tatranu.

Hrdina Miesbauer

Do utkání na vacovské půdě vstoupili lépe hosté z Prachatic, kteří se na začátku druhého poločasu ujali i vedení. V 51. minutě překonal brankáře Hödla Filip Toušek. Domácí ovšem rychle přispěchali s odpovědí. O necelých osm minut později prokázal své střelecké instinkty zkušený Tomáš Hozman, který chladnokrevně překonal prachatického brankáře Vrhela.

Rychlý úvod druhého poločasu přinesl následně klidnější tempo a oba týmy se chtěly ujmout důležitého vedení. Čas ovšem pomalu plynul a jak se blížil konec utkání, tak se zdálo, že budou brát oba týmy z utkání bod. Poté však přišla 83. minuta, ve které udeřil Tatran, jenž těžil z práce obránce Petra Miesbauera, který zakončil povedeně rozehraný rohový kop. Vacov už na pozdní inkasovanou branku zareagovat nedokázal a tak se přítomná stovka diváků dočkala vítězství hostujících hráčů.

Prachatická rezerva tak ani ve čtvrtém kole nepoznala hořkost porážky a povedený vstup do soutěže bude chtít Tatran potvrdit v dalším kole proti Kozlíkům z Vlachova Březí. Naopak Vacov po úvodním vítězství ve Zdíkově padl potřetí v řadě a v dalším kole čeká svěřence hlavního trenéra Daniela Myslíka nebezpečný soupeř v podobě volyňského Slavoje.

SK Vacov
SK Vacov: Doplníme...

FK Tatran Prachatice B
Jan Hrbek - kapitán: Do Vacova jsme přijeli s cílem odvézt si tři body, ale na hřišti to tak vypadalo pouze na začátku utkání, kdy jsme měli dvě šance dát gól. Poté jsme se začali trápit a nic se nám nedařilo. Nakonec jsme šli do kabin s vědomím, že soupeř měl více šancí než my. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe. Po prodlouženém balónu od Šabršuly na Touška, který míč uklidil pod břevno, byl stav 0:1. Soupeř po deseti minutách srovnal a začala pasáž zbytečných a zákeřných faulů, kdy to s fotbalem nemělo moc společného. V 83. minutě dal rozhodující gól Petr Miesbauer po skvěle zahraném rohu. I přes tlak v závěru jsme ubránili výhru a odvezli si cenné tři body. Z našeho pohledu to nebyl úplně povedený zápas, ale máme tři body, a to je pro nás nejdůležitější.