8.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. C, 2024-2025

--

--

Paběnice rozdrtily Jíkev

11

Paběnice předvedly vynikající výkon a po vyrovnaném prvním poločase nasázely Jíkvi během druhé půle čtyři góly.

Šance na obou stranách, rozhodla poslední minuta

První půle byla hodně o taktice a vyrovnané hře na obou stranách. Jíkev přijela do Paběnic s notně oslabenou sestavou, ale rozhodně nechtěla darovat body zadarmo. Domácí měli velkou šanci, když šel Dominik Mužátko sám na branku, ale neproměnil. Hosté se také dostali k nebezpečným příležitostem, hlavně Pařízek, kterého ale famózně vychytal brankář Výborný. Už to vypadalo, že se do šaten půjde za nerozhodného stavu, ale těsně před pauzou Dominik Mužátko našel Jakuba Špičáka, který nekompromisně skóroval na 1:0.

Paběnice se rozjely

Druhý poločas začal opatrně, ale ve chvíli, kdy Marek Kracík v 70. minutě napřáhl z dálky a zvýšil na 2:0, se Jíkev sesypala. Domácí nasadili neuvěřitelnou ofenzivní smršť. O minutu později se po krásném centru do vzduchu pověsil Petr Váňa a hlavičkou zvýšil na 3:0. Za pár minut znovu Váňa, tentokrát po pěkné kombinaci, přidal další branku. Na závěr si pohrál s obranou Dominik Mužátko a stanovil konečný stav na 5:0. Hosté neměli sílu reagovat, navíc hráli se zraněnými a náhradníky po operacích. Paběnice tak po zásluze slavily drtivé vítězství.

TJ Sokol Paběnice
Jaroslav Vlach (trenér týmu): "První poločas byl vyrovnaný. Dominik Mužátko šel sám na bránu, ale nedal. Hosté si připravili také své šance, v té největší nás podržel brankář Tomáš Výborný. Těsně před přestávkou jsme se dočkali vedení 1:0 z brejku. Ve druhém poločase jsme si obranu slušně pohlídali, směrem dopředu se nám povedly hezké akce. Soupeře jsme k ničemu nepustili a sami byli nebezpeční. Zápasu rozdíl pěti gólů asi úplně neodpovídal, ale jsme rádi, že nám to tam napadalo. Hráli jsme velmi kvalitně, po skvělém týmovém výkonu od gólmana až po posledního hráče jsme rádi za tři body.“

Jíkev
Kamil Mácha (trenér týmu): "Do Paběnic jsme přijeli ve velmi oslabené sestavě. Úplně se nám rozpadla defenzivní. Přesto jsme do zápasu nevstoupili špatně. Naší největší šanci poločasu neproměnil Pařízek kdy.se po pěkné akci ocitl sám před domácím brankářem. Bohužel v poslední minutě poločasu jsme inkasovali a do šaten jsme odcházeli s jednogólovým mankem. Až do 70 minuty jsme věřili, že zápas dokážeme zvládnout. Jakmile Paběnice přidali druhý gól bylo rozhodnuto. Na střídání jsme měli pouze jednoho hráče po operaci kolene a na hřišti už v tu dobu byli další 2 zranění hráči. Soupeř hrál velmi agresivně což nám dělalo velký problém. Nám chyběla rychlost jak v přihrávkách, tak v pohybu. Skóre, které narostlo na 5:0 pro domácí už v tu dobu pro nás nebylo důležité. Doufám, že se do příštího týdne dostaneme do kondice a navržené na výkony z předešlých zápasů."

T. Výborný [-] - D. Mužátko [-] , M. Svoboda [-] , M. Výborný [-] , J. Špičák [-] (78. M. Carda [-] ) , J. Šindelář [-] (38. M. Votava [-] ) , P. Váňa [-] (83. M. Blahník [-] ) , T. Horváth [-] (83. J. Benešovský [-] ) , M. Kracík [-] (83. V. Vondra [-] ) , M. Jenčík [-] , J. Špičák [-]