3.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2024-2025

--

Souboj nováčků vítěze nepoznal, Říčany si rozdělily body se Zdicemi

49. M. Sus - 10. Y. Byba
8

Říčany v minulém kole schytaly výprask od Jíloviště, a napravit to tak chtěly v domácím utkání se Zdicemi. I přesto, že domácí zejména v prvním poločase tahali za delší konec provazu, po devadesáti minutách nakonec brali pouze bod.

Byba zařídil vedení hostů

Od začátku utkání byli více na balónu domácí, kteří dobře kombinovali a snažili se dostat do obrany hostujícího celku.

Zdice hrály zodpovědně zezadu a dopředu se dostávaly prostřednictvím brejkových situací. A to se jim vyplatilo, jelikož se po deseti minutách hry radovaly z vedoucího gólu. Na centr ze strany si naběhl Yaroslav Byba a nikým nehlídaný poslal balón hlavou do sítě. Hosté tak vedli 1:0.

Domácí fotbalisté se tlačili za vyrovnáním, překonat hostující obranu v čele s brankářem Hnízdilem se jim ale nedařilo.

Pár minut před koncem úvodního dějství se Říčanům podařilo rozvlnit síť, Susova branka ale neplatila pro ofsajd.

První půle tak skončila za stavu 0:1 z pohledu domácích.

Na brzké vyrovnání Suse již nikdo nenavázal

Hned po pár minutách druhého poločasu už se Martin Sus dočkal. Domácí fotbalista dostal od Fodora dobrou průnikovou přihrávku do vápna a tváří v tvář brankáři Hnízdilovi uspěl. Tentokrát už jeho trefa platila, a skóre tak bylo srovnáno.

Hra se ve druhé půli vyrovnala a šance na vstřelení rozhodujícího gólu měli tentokrát spíše hosté. Rozdílovou branku ale nevstřelili.

V samotném závěru mohl ještě výhru na domácí stranu strhnout Vojtěch Holub, samostatný nájezd na zdického brankáře ale neproměnil, když svým zakončením netrefil hostující svatyni.

Utkání mezi Říčany a Zdicemi tak vítěze nepoznalo a po remíze 1:1 si body oba celky rozdělily.

Říčany
Zdeněk Šalda, trenér: S výsledkem určitě nemůžu být spokojený, jelikož jsme hráli doma a ztratili jsme. S výkonem za první půli určitě spokojený jsem, druhý poločas ale už nebyl podle mých představ, jelikož byl ovlivněn únavou některých hráčů.

FK Olympie Zdice
Michael Macourek, předseda klubu: S bodem jsme spokojeni, ty neproměněné šance ve druhé půli nás ale samozřejmě trošku mrzí. Když jsem pak viděl, že týmy pod námi bodovaly, tak nás možná mrzí, že jsme tam neurvali ty tři body. Ale co se dá dělat. Kdyby nám před zápasem někdo řekl, že vybojujeme bod, tak bychom asi byli spokojení. Na základě toho průběhu ve druhé půli jsme ale trošku zklamaní, že nemáme body tři.