10.kolo, Pražský | 1.A třída sk. B, 2024-2025

--

--

Slivenec šokoval lídra soutěže v dramatické bitvě na Zlíchově

4

V 10. kole 1. A třídy skupiny B se odehrála velká senzace. Na půdu suverénního lídra tabulky FK Zlíchov přijel AFK Slivenec a odvezl si z těžkého zápasu všechny tři body po vítězství 3:2. Ačkoli Zlíchov měl většinu utkání herní převahu, Slivenec ukázal nezdolnou bojovnost a efektivitu, která rozhodla o překvapivém výsledku.

Utkání začalo bleskově pro hosty, když se už ve 3. minutě dostal Slivenec do vedení po rychlém protiútoku, který zakončil Tomáš Cejnar. Zlíchov, zaskočený brzkou brankou, se okamžitě pustil do dobývání pevné defenzivy hostů. Jejich úsilí bylo odměněno mezi 25. a 26. minutou, kdy domácí během jedné minuty skóre otočili. Samuel Karmazín a Adam Beneš se postarali o obrat, který v tu chvíli vypadal, že nasměruje zápas na očekávanou cestu vítězství lídra tabulky.

„Po otočení skóre jsme měli další dvě velké šance, ale neproměnili jsme je, a to se nám nakonec vymstilo,“ řekl trenér Zlíchova Václav Bellada. Krátce po těchto zahozených příležitostech přišel trest, když Adam Altera využil nedůsledného bránění domácích a srovnal na 2:2.

Druhý poločas už nepřinesl tolik fotbalové krásy. Zlíchov měl míč častěji na kopačkách, ale jejich tlak zůstával většinou platonický. Hosté ze Slivence se soustředili na obranu a čekali na svou šanci. A ta přišla v samotném závěru, když Ondřej Adamík po rohovém kopu a následném závaru před brankou vstřelil vítězný gól. „Byla to jejich čtvrtá střela v zápase a bohužel rozhodla,“ smutně konstatoval Bellada.

Pro Slivenec to byl skvělý týmový výkon, který přinesl nečekané vítězství na půdě dosud neporaženého Zlíchova. „Dnes musím celý tým maximálně pochválit. I když jsme hráli proti silnému soupeři, drželi jsme se našeho plánu a byli jsme odměněni,“ uvedl trenér Slivence Aleš Majer.

Výsledek je pro Zlíchov krutý, přesto zůstá na čele tabulky, i když s menším náskokem. Slivenec si odváží cenné tři body a ukazuje, že může hrát vyrovnaně i s nejlepšími týmy soutěže.

Ve 10. kole 1. A třídy skupiny B se odehrála velká senzace. Na půdu suverénního lídra tabulky FK Zlíchov přijel AFK Slivenec a odvezl si z těžkého zápasu všechny tři body po vítězství 3:2. Ačkoli Zlíchov měl většinu utkání herní převahu, Slivenec ukázal nezdolnou bojovnost a efektivitu, která rozhodla o překvapivém výsledku.

Rychlý úder a Zlíchovův obrat

Nervózní druhá půle a rozhodující úder v závěru

Spokojený Slivenec si odváží všechny body

Výsledek je pro Zlíchov krutý, přesto zůstávají na čele tabulky, i když s menším náskokem. Slivenec si odváží cenné tři body a ukazuje, že může hrát vyrovnaně i s nejlepšími týmy soutěže.

Rozhodčí: Petr Hruška

Diváci: 30

Slivenec se po tomto vítězství posouvá do klidnějších vod tabulky, zatímco Zlíchov musí rychle zapomenout na první porážku sezóny a připravit se na další zápasy, pokud chce udržet vedení v soutěži.

FK Zlíchov 1914
Václav Bellada - trenér: Že přijede Slivenec s poctivou obranou, jsme věděli. Ale takto zaparkovaný autobus jsme tu ještě neměli. Ten však sklízel ovoce hned ve 3. minutě, když se hosté po velmi hezkém brejku dostali do samostatného úniku, který proměnili. Nám nezbývalo nic jiného než dobývat obranu. Ve 25. a 26. minutě se nám rychle podařilo zápas otočit. Vždy po zisku míče a rychlém přechodu do útoku jsme situaci dobře vyřešili a dvakrát skórovali. V tu chvíli jsme byli na koni a měli další dvě velké šance, ale neproměnili jsme je. A tak přišel o pár minut trest. Laxní bránění po autu a druhá střela hostů znamenala vyrovnání. V mých očích to byl rozhodující moment, protože jít do 2. poločasu ve vedení by nasměrovalo zápas úplně jiným směrem. Druhý poločas moc fotbalové krásy nenabídl. Většina hry se odehrávala mezi polovinou hřiště a velkým vápnem hostů. Náš platonický tlak vyústil ve dvě šance, ale neproměnili jsme je. A tak přišel trest. Po naší chybě v rozehrávce se hosté dostali k rohovému kopu, po kterém přišel ještě jeden centr do vápna, kde byli trestuhodně čtyři hráči hostů volní. I přes rychlý tlak na zakončujícího hráče se hosté svou čtvrtou střelou v zápase dostali do vedení, které již udrželi. Pro nás je výsledek krutý, Slivenec si za mě odváží víc, než s čím počítal.

AFK Slivenec
Aleš Majer - trenér: Po minulém týdnu, kdy jsem byl mírně řečeno lehce nespokojen, musím dnes celý tým maximálně pochválit. S oslabenou sestavou jsme jeli na půdu suverénního lídra soutěže s jasným plánem. Během prvního poločasu, kdy jsme 2:1 prohrávali jsme neustupovali od našeho plánu a věřili jsme, že můžeme uspět. Odměnou bylo vyrovnání na 2:2. Druhý poločas nabídl stejný scénář a s přibývajícím časem jsme začali mít šance ke vstřelení branky. Soupeře jsme do vyložených šancí nepustili, naopak v závěru jsme po brejkové situaci měli velmi dobrou příležitost. V samém závěru zápasu po rohovém kopu a závaru před vápnem soupeře jsme se prosadili nádhernou střelou. Když přihlédnu k průběhu zápasu, tak bod za remízu bychom brali. Nakonec s pokorou bereme 3 body za vydřené vítězství.

J. Žežulka [-] - M. Černohorský [-] , L. Chalupa [-] , J. Chochola [-] , T. Wolf [-] (74. J. Kravčík [-] ) , J. Slabyhoud [-] (58. D. Nsingani [-] ) , S. Karmazín [-] (74. M. Lukes [-] ) , A. Beneš [-] , K. Schulz [-] , Š. Vošta [-] , J. Šrédl [-]

M. Šilhavý [-] - J. Vávra [-] , O. Adamík [-] , L. Kácovský [-] , A. Rozman [-] , T. Cejnar [-] , D. Janiček [-] , P. Novák [-] (92. M. Plichta [-] ) , A. Altera [-] (92. O. Tkadlec [-] ) , D. Pankuch [-] , T. Adamec [-]

ŽK: 39. O. Adamík , 68. L. Kácovský .
Počet diváků: 30. Rozhodčí: HRUŠKA Petr - PAUER Matěj, VLASTNÍK Jan.