7.kolo, Pražský | 1.A třída sk. B, 2024-2025

--

--

--

--

Radotín zvítězil ve strhujícím derby na Zbraslavi 3:2, domácí marně doháněli skóre

25. J. Klufa , 88. M. Mixa - 39. O. Suchan , 45. V. Ježdík , 77. R. Souček
3

Nedělní derby mezi SK Zbraslav a Olympií Radotín nabídlo vše, co si fanoušci fotbalu mohou přát – krásné branky, sporné momenty a dramatický závěr, ve kterém Zbraslav málem vybojovala remízu. Po napínavých devadesáti minutách si však Radotín odvezl vítězství 3:2, ačkoli si oba trenéři interpretovali průběh utkání zcela odlišně.

Zápas začal aktivitou domácích, kteří před téměř třemi stovkami diváků na svém hřišti vypadali lépe a už od úvodu diktovali tempo. "Měli jsme balón na kopačkách a přehrávali soupeře," uvedl zbraslavský trenér Lukáš Mück. Po několika šancích přišel ve 25. minutě zasloužený gól, když mladý Jakub Klufa nádhernou střelou poslal Zbraslav do vedení.

Tento gól však Zbraslavi paradoxně ublížil. Místo dalšího tlaku se hra domácích začala rozpadat a Radotín postupně přebíral iniciativu. Hosté začali být nebezpečnější, čehož ve 39. minutě využil Ondřej Suchan, který dorážkou vyrovnal na 1:1. Těsně před poločasem Radotín dokonal obrat, když Václav Ježdík proměnil přímý volný kop po faulu na hranici vápna.

Do druhé půle Zbraslav vstoupila s velkým odhodláním změnit vývoj zápasu. "Udělali jsme tři změny a začali tvořit hru," popisuje Mück. Domácí skutečně převzali iniciativu a začali tlačit Radotín k jeho bráně. Ovšem stejně jako v prvním poločase, Zbraslavi scházela efektivita. "Měli jsme 12 šancí, ale dali jsme jen jeden gól," posteskl si trenér.

Naopak Radotín znovu prokázal svou efektivitu, když v 77. minutě střídající Radim Souček zvýšil na 3:1. Ačkoli Zbraslav protestovala proti neodpískané ruce ve vápně krátce předtím, rozhodčí zůstal neoblomný a hosté dál těžili ze své produktivity.

Domácí se však nevzdali. V 88. minutě Michal Mixa snížil na 2:3 a Zbraslav vrhla všechny síly do útoku. Jen pár minut poté měli domácí dvě obrovské šance na vyrovnání, ale brankář Radotína Kendík se vyznamenal dvěma klíčovými zákroky. Když už se zdálo, že Zbraslav vyrovnala v 91. minutě, asistent rozhodčího signalizoval ofsajd a gól neplatil.

Radotín si v nervózním závěru dokázal udržet vedení a zápas dovedl k těsné výhře. "Domácí byli lepší a aktivnější, ale my jsme byli fotbalově chytřejší a produktivnější," zhodnotil zápas vedoucí mužstva Radotína Zdeněk Krejčí. Podle něj mohl zápas dopadnout jakkoli, ale tentokrát se štěstí přiklonilo na stranu hostů.

Zatímco Mück litoval ztracených šancí a sporných rozhodnutí, Krejčí viděl situaci jinak. "Zbraslav měla víc ze hry, ale my jsme hráli takticky a efektivně," uvedl Krejčí. Mück naopak zdůraznil, že jeho tým dominoval většinu utkání, ale chyběl mu kvalitní zakončovatel.

Zbraslav odchází z derby s hořkým pocitem, že měla na víc, zatímco Radotín může být spokojen s třemi cennými body. Tento zápas ukázal, že ve fotbale nerozhoduje jen aktivita, ale i chladnokrevnost v zakončení.

SK Zbraslav
Lukáš Mück - trenér: Derby první A třídy, kdy vlastně jsme kousek od sebe přes řeku. Jsem zklamaný, protože tohle je prohra, která mě bude hodně bolet. Kdybychom prohráli, že ten tým byl lepší, tak neřeknu ani slovo. První poločas výborný vstup, tlačili jsme měli jsme balon na kopačkách, přehrávali jsme soupeře, který hrozil maximálně centry do vápna. Poté super Klufa, který jako dorostenec výborně naběhl na střelu a zavěsil nechytatelně na přední tyč. Hrozná bomba. Po 4 minutách, co jsme dali gól, tak naše hra začala uvadat a začali jsme nechávat tvořit Radotín. Bránili jsme, nevystupovali jsme, nefungoval útok ani střed zálohy, kde místo dvou jsem viděl jen jednoho, protože ten druhý vždy dostal balon a trefil soupeře a hrozily z toho brejky. Levá strana byla uvadlá. Když nám takto odejdou 3 nebo 4 hráči z deseti tak je to na hře znát. Místo toho, abychom uhráli super výsledek a měli jsme možnost, kdy náš útočník bohužel špatně vyhodnotil situaci, kdy před bránou měl hráče, kdy mu to mohl dát na střelu, tak to zkoušel dát sám na bližší tyč, ale golman to bohužel chytil. Nevadí, každopádně jsme šli do kabin se skóre 1:2 a bohužel to byly úplně zbytečné góly. Nevystupovali jsme proti těm hráčům a nechávali jsme je tvořit. Šli jsme do kabin s jednogólovým mankem a udělali do druhého poločasu tři změny, kdy jsme vystřídali 3 hráče, chtěli jsme to nějak restartovat, abychom běhali a tvořili hru. Udělali jsme to, tým začal mít vyložené šance, ale nám tady chybí zakončující hráč. My potřebujeme X šancí a neskutečně se nadřeme na ty dva góly. My jsme měli 12 šancí a z toho jsme dali 1 gól. Ve druhém poločase mě mrzí, že rozhodčí, který stál jen pár metrů od situace, neviděl jasnou ruku soupeře. Pokud hráč ve vápně zahraje rukou, která je od těla, a změní směr míče, podle mého názoru by se měla pískat penalta. Místo šance na vyrovnání na 2:2 jsme ale inkasovali třetí gól, částečně kvůli tomu, že rozhodčí nechtěně překážel našemu hráči při obraně. Tento moment nás stál důležitou obrannou pozici a zápas se tím definitivně zlomil. Za poslední tři zápasy jsme se potýkali s více spornými rozhodnutími. Dnes jsme po většinu utkání dominovali, ale bohužel se to neprojevilo na výsledku. Je potřeba vyjasnit pravidla ohledně posuzování ruky v pokutovém území, protože podobné situace se v jiných soutěžích často pískají jako penalta. Tato prohra bolí o to víc, protože jsme měli dost šancí na vítězství, ale bez střelce, který by je proměnil, jsme zůstali bez bodu. Chtěl bych poděkovat hráčům za jejich bojovnost, a také Matyáši Kadlecovi, který odehrál asi první zápas za áčko. Bohužel jsme museli improvizovat se sestavou, což se projevilo. Kdybychom měli zkušeného zakončovatele, věřím, že bychom dnes odešli s vítězstvím. Nedá se nic dělat. Musíme se připravit na další zápas s Březiněvsí a začít využívat naše šance, které jsou mnohdy stoprocentní a my je stejně neproměníme. Na lavičce jsme měli 1 dorostence a 2 hráče po dovolené a jednoho hráče s absencí na trénincích a jednoho co hrál den předtím celý zápas za béčko. Trápí mě, že hráči chodí málo na tréninky. Není nyní moc kde brát a je to škoda.

SC Olympia Radotín
Zdeněk Krejčí - vedoucí mužstva: Po pauze způsobené dešti se potkaly dva týmy ze špičky tabulky a jejich loňské výsledky slibovaly gólovou přestřelku. Začátek zápasu na to moc nevypadal, spíš to bylo opatrné s tím, že domácí postupně zvyšovali tempo a stávali se aktivnějším. Každá aktivita přináší ovoce a zhruba ve 20. minutě hráč domácích propálil vše před sebou a domácí se zaslouženě dostali do vedení. Teprve tenhle moment dokázal probudit Radotín, který do té doby byl pasivní, nedržel balony, nebyl bojovný. Najednou se vše změnilo a Radotín si uvědomil, že ani v tomto zápase se nic nevyhraje zadarmo a začal předvádět úplně jiný fotbal. Aktivita byla na jeho straně, začal být více v pohybu a přineslo to ovoce v podobě vyrovnávací branky Suchana, který z blízka dorazil míč za záda domácího brankáře. Hosté dál pokračovali v aktivitě a těsně před poločasem šel Kulíšek nebojácně do souboje, byl na hranici vápna faulován a rozhodčí chvilku váhali, zda se nejedná o pokutový kop, nakonec však nařídili přímý volný kop a Ježdík míč bezpečně uklidil k tyči a hosté vedli 2:1. Do druhé půle trenér Procházka upozorňoval, že domácí pravděpodobně budou aktivní a ať se nenechají hosté zatlačit. To se přesně stalo a domácí začali hosty přehrávat. Radotín bránil celkově dobře, bránil v bloku a domácí k ničemu nepouštěl, i když ti byli neustále aktivnější. Postupem času domácí aktivita opadla a hra se odvíjela spíše okolo středu hřiště. Když střídající Souček se prosadil jeden na jednoho a levačkou uklidil míč k tyči vypadalo to, že Radotín si odveze zaslouženou výhru. Domácí však pod dojmem toho, že i ve čtvrtek dohnali dvou brankovou ztrátu vrhli všechno do útoku a hráli hop nebo trop. To se jim vyplatilo v 85. minutě, kdy po akci z levé strany uklidil míč za Kendíka hráč domácích a snížil na 2:3. Vzápětí Kendík dokázal fantastickým zákrokem zlikvidovat šanci domácího hráče, který na něj postupoval sám. Zanedlouho sedící Kendík opět chytil jasný gól, kdy útočník ho chtěl přehodit, ale nepovedlo se mu to. Domácí pak v 91. minutě přeci jen vyrovnali, ale už v okamžiku kdy hráč dorážel míč, tak asistent signalizoval ofsajd, takže branka neplatila. Nastavovalo se dlouhých 7 minut, ty už však Radotín celkem takticky uhrál na soupeřově polovině u rohového praporku a nakonec utkání dopadlo 2:3 ve prospěch Radotína. Celkově se dá říct, že pro domácí je to smolný výsledek, že byli v zápase lepší a aktivnější. Hosté byli produktivní a fotbalově chytřejší. Zápas mohl dopadnout na obě strany stejně a bylo to jen o štěstí. Tentokrát ho měl Radotín.