20.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. A, 2023-2024

Derby pro sebe rozhodl Budišov v prvním poločase

15

Budišov už po dvaceti minutách vedl o dvě branky. Pak už si svůj náskok udržel.

Budišov vedl o dvě branky

V derby utkání přivítal Budišov mužstvo z Vítkova. Už v páté minutě zahrával hostující Fabík malou domů tak slabě, že se míče zmocnil Modelský, který obehrál brankáře Böhma a pohodlně zavěsil – 1:0. Vítkov mohl vyrovnat v desáté minutě, když po nahrávce Jakuba Dohnálka jeho jmenovec Hučík nastřelil tyčku. Za dvě minuty vystřelil z dálky hostující Skácel. Jeho střela sice brankáře Böhma potrápila, ale neskončila v síti.  Po dvaceti minutách vedli domácí už o dvě branky, když Černoch zatočil rohový kop přímo do brány a brankář Bóhm si míč s pomocí tyče nešťastně srazil do sítě – 2:0. Po půlhodině hry se dlouhý výkop gólmana Böhma dostal až k Jakubu Dohnálkovi, který přetlačil dva obránce, ale Matěj Němeček v brance domácích ho vychytal. Za deset minut přímý kop Jakuba Dohnálka mířící do šibenice opět Matěj Němeček zpacifikoval. V závěru poločasu pak Modelský uvolnil Kurice, který našel zcela volného Vondrouše, jenž ale branku překopl.

Skóre se už nezměnilo

Ve druhém poločasu si Budišov zkušeně hlídal svůj náskok a polevil. Vítkov byl aktivnější. Po hodině hry střílel Jakub Dohnálek k levé tyči, ale bez úspěchu Navýšit skóre pak po rohu Černocha mohl za tři minuty Jan Němeček, ale Böhm míč za svá záda nepustil. V 70. minutě Jakub Hučik minul o půl metru domácí tyčku. Další navýšení skóre měl na kopačce v 79. minutě Kuric, ale Böhm byl opět proti. Snížit pak mohl ze standardky Jakub Dohnálek, ale střílel nad bránu.

Budišov v příštím kole jede do Staré Vsi. Vítkov bude hostit Zlatníky.

TJ Spartak Budišov nad Budišovkou
Tomáš Přikryl (vedoucí týmu): Povedl se nám první poločas, kdy jsme dokázali proměnit své šance. Bohužel jsme na to ve druhém poločase nedokázali navázat, dělali jsme chyby. Musím pochválit Vítkov, že nic nezabalil a byl aktivnějším týmem.

TJ Vítkov
Lukáš Böhm (trenér): Dneska kluci odmakali, a odedřeli celý zápas. Bohužel to opět na body nestačilo. Sráží nás individuální chyby, které soupeř dokáže potrestat.

M. Němeček [-] - A. Levák [-] (73. V. Hudeček [-] ) , J. Kuric [-] , R. Modelský [-] , P. Pizur [-] , D. Anděl [-] (60. J. Dvořák [-] ) , J. Němeček [-] , J. Vondrouš [-] , T. Černoch [-] , T. Skácel [-] , M. Marek [-]