18.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2023-2024

--

--

Fošácké Béčko Třebíče porpvé na jaře vyhrálo.

18

FŠ Třebíč B si připsala první jarní výhru po skvělém obratu na svém hřišti, které odnesly Čáslavice

Hosté o dva góly lepší

Foška B doma přivítla tým z Čáslavic. Domácí byli od začátku aktivnější a silnější na míči. Hosté bránili v lajně

a chodili do nepříjemných protiútoků. Což se také ve 34. minutě podařilo. Na dlouhý míč za obranu si naběhl hostující Michal Růžička.

Po lehkém zaváhní domácího brankáře poslal Čáslavice do vedení -0:1. Totožná situace se opakovala ve 40. minutě. Dlouhý míč za obranu

si zpracoval Partik Růžička a tváří v tvář fošáckému brankáři nedal šanci. Poločas skončil vedením Čáslavice 2:0

Domácí otočili vývoj druhé půle

V domácí kabině asi proběhla velká bouřka, protože nabuzená fouška vsoupila do poločasu jak uragán a dvěma ryhclými brankami srovnala na 2:2

Nejprve se trefil zpoza vápna střední záložník Jan Zahrádka a o minutu později se na pravém křídle uvolnil Lukáš Raitmajer a přízemní střelou

na zadní tyč nedal časlavskému brankáři šanci -2:2. Foška dále tlačila soupeře, ale kýženou třetí branku ne a ne přidat. To se změnilo v 72. minutě.

Když už to nešlo prosadit se v pokutovém úzení. Zkusil vystřelit domací Krajčo ze střední vzdálenosti. Velmi povedenou střelou k tyči otočil stav útknání na 3:2.

Znovu se potvrdili slova legendárního fotbalového trenéra Josefa Csaplára o vedení v poločase 2:0.

Domácí Foška otočila nepříznivý stav utkní na 3:2 a Csaplárova past znovu sklapla.

Konec zápasu byl, jak již to tradičně na vesnických zápasech bývá, značně vyhrocený. Čáslavice na konci mohli ještě vyrovnat, ale Šimek z Čáslavic ve velké