17.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2023-2024

29. T. Dočkal (p.) , 36. I. Večeřa , 53. F. Koreš , 80. M. Zeman , 86. P. Lorenc
14

Okříšky B na svém hřišti potvrdily roli favorita a zvítězily o záchranu bojující Studenec

Domácí o dva góly lepší

Ve zcela jednoznačnou záležitost se proměnilo utkání mezi domácí Benfikou a Studencem. Domácí byli v chodícím utkání lepší, rychlejší a efektivnější. Na první gól se čekalo do 27.minuty. Pokutový kop s přehledem proměnil Dočkal 1:0. O deset minut později se prosadil po souhře celé ofenzivy I.Večeřa 2:0. Hosté dohrávali o 10, když byl na začátku druhé půle vyloučený gólman Chalupa a do branky musel hostující kapitán a hráč z pole Pavel Rousek.

Domácí ještě skóre navýšili

Další branku přidal Koreš. Ten si vybojoval balón za velkým vápnem a prostřelil brankáře 3:0. V 79.minutě zahrával Trnka trestný kop, Dočkal sklepl na Zemana a ten nekompromisně zavěsil 4:0 Konečnou podobu výsledku dal Lorenc, který zamířil přesně do šibenice. Další se šance zůstaly klasicky nevyužity. Hosté měli za celé utkání v podstatě jednu vážnější příležitost, ale domácí brankář Nevolka měl branku dobře postavenou. Okříšky se po vyhraném zápase posunuli na páté místo tabulky a budou se určitě pohybovat v klidném středu. Naopak vysoká porážka Studentce znamená že se tento tým dostal oskové na poslední místo tabulky za celek Moravských Budějovic B. Nedávný účastník okresního přeboru tak bude muset ve zbytku soutěže zabrat aby se vyhnul sestupu do nejnižší fotbalové soutěže.

SK Huhtamaki Okříšky B
Krčál Michal starší: Gólů jsme mohli vidět více, ale co ti naši paliči nedají je do nebe volající"

T. Nevolka [-] - T. Trnka [-] , M. Picmaus [-] , I. Večeřa [-] (80. P. Lorenc [-] ) , J. Jeřábek [-] , P. Molák [-] (55. D. Šinkovský [-] ) , T. Dočkal [-] , F. Koreš [-] (55. O. Dosedla [-] ) , M. Veleba [-] (46. M. Pařízek [-] ) , M. Zeman [-] , J. Popelář [-]