17.kolo, Jihomoravský | Blansko | III. třída sk. A, 2023-2024

--

--

Kořenec se přesvědčivým výkonem dostal na druhé místo

10

Jarní část zahájil tým z Kořence na domácím hřišti proti Kotvrdovicím, které okupují spodní patra tabulky. Od začátku zápasu bylo jasné kdo tahá za kratší konec a na koho čekají 3 body.

Rozhodující gól padl hned v 5. minutě

Již od prvních chvil zápasu bylo jasné, jak se bude zápas vyvíjet. Kořenec držel míč na svých kopačkách a určoval tempo a směr hry. V 5. minutě Kořenec zahrával rohový kop a skóre otevřel hlavou Lukáš Kejík. Ve 25. minutě se po dobré kombinaci dostali domácí až do vápna soupeře a akci zakončil David Hlubinka. Následující gól Svobody bohužel pro domácí příznivce nebyl uznaný kvůli ofsajdu a tak se po první půli šlo do kabin za stavu 2:0

Potvrzovací branky přišly ke konci zápasu

Po poločase Kořenec přesně plnil, co si dal za cíl. Držel míč a nepouštel k němu soupeře. V 78. minutě po krásné kombinaci předložil míč před prázdnou branku Svoboda a akci zakončil Radek Učeň. Hned po minutě se dostal z křídla až do branky Petr Papoušek a zakončil přesně. Do konce zápasu se neujala žádná z šancí a konečný výsledek utkání je 4:0.

Sokol Kořenec
Petr Šmída (hráč): Když jsme k utkání nastupovali byli jsme trochu nervózní. První zápas je vždycky takový ošemetný. Naštěstí jsme všichni plnili přesně co jsme si řekli a dali jsme rychlý gól. To nás uklidnilo. Hráli jsme s míčem na našich kopačkách a to jsme potřebovali. Trochu nás trápila finální fáze, ale to my tak už asi máme. Konec zápasu jsme si pohlídali a teď nás čekají další důležité zápasy, na které se musíme soustředit.

P. Kosiarský [-] - L. Kejík [-] , M. Jelínek [-] , P. Šmída [-] , D. Hlubinka [-] (75. P. Schulze [-] ) , Š. Kopecký [-] , H. Svoboda [-] - D. Rosenberg [-] (65. M. Učeň [-] ) , P. Papoušek [-] (79. M. Juras [-] ) - R. Grepl [-] (65. F. Buráň [-] ) , R. Učeň [-] (79. A. Schulze [-] ) -