18.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2023-2024

--

--

--

15

Chýnovští se opět trápili až neuvěřitelným způsobem v koncovce a obětavě bojující soupeř si odvezl z Chýnova jeden bod za remízu.

První poločas

Ještě před začátkem utkání poblahopřáli domácí funkcionáři dlouholetému trenéru chýnovské mládeže Karlovi Sedlatému k jeho životnímu kulatému jubileu a předali mu dárkový koš. Navíc mu jeho mladí svěřenci oblečení v klubových chýnovských dresech předali na hrací ploše Poukaz na pobyt v Edenu a fotoknihu. Jmenovaný oslavil 60 let.

Pak již se na překrásně připraveném trávníku začalo hrát a začátek zápasu patřil překvapivě hostům. Nejprve ve 2.min. minul sám před domácím gólmanem Průšou míč Lhoták po přihrávce Iva Táborského, ve 4.min. pak Průša vychytal Pancíře, ale v 15.min. se již Slávia ČB dostala do zaslouženého vedení, když právě Pancíř proměnil rychlý protiútok Lhotáka ve vedoucí branku hostů, 0 : 1. Až po té se domácí celek částečně probral z letargie a ve 20.min. dobře hrajícího Havlíka vychytal ve stoprocentní šanci Daniel Havlíček, (syn dlouholetého ligového brankáře Dynama ČB Romana Havlíčka – jenž je odchovancem chýnovské kopané…). Po té ve 22.min. zahrával Táborský trestný kop a hlavička Lhotáka šla jen těsně vedle Průšovy branky. Ve 29.min. se ocitl na druhé straně v gólové šanci po další akci Havlíka domácí Široký, ale jeho pokus vytěsnil výborný Havlíček nad břevno. Po té se hrál vyrovnaný duel s několika šancemi na obou stranách, ale do šaten odcházeli spokojenější určitě hosté.

Druhý poločas

Do druhé půle však vstoupil domácí celek daleko lépe a prakticky celých 45.min. se hrálo převážně na polovině hostů. Zde jsou největší šance domácích. V 51.min. po skvělém centru Havlíka hlavičkoval na malém vápně zcela volný Doubrava, ale našel znovu jen náruč Havlíčka. Hned o minutu později trefil v další vyložené gólové šanci Široký jen tyč hostující branky a ve slušně zaplněných ochozech se domácí fandové chytali za hlavy… V 58.min. ale mohlo uhodit i na druhé straně, to když Průša vychytal budějovického Pancíře. V 62.min. unikl po levé straně střídající F. Zadražil, nahrál před branku volnému Širokému, ale tomu nebylo v neděli souzeno skórovat. Z následného rohu, zahrávaného J. Rabiňákem, (na rohové kopy domácí vyhráli 11 : 2…) hlavičkoval F. Zadražil, ale branku Havlíčka opět těsně minul. V 65.min. pak střílel velmi tvrdě z TK Táborský, Průša míč jen vyrazil před sebe, ale hlavička dorážejícího Bohůnka, šla nad branku. V 77.min. se ale domácí přece jen zaslouženě dočkali vyrovnání, když F. Zadražil umístěnou hlavičkou nedal Havlíčkovi šanci, 1 : 1. Po té se Slávia v závěru zápasu přece jen trochu vymanila z domácího tlaku, na obou stranách se ještě urodilo pár náznaků šancí, ale skóre se již nezměnilo. Domácí celek tak i v tomto zápase potvrdil, že se s koncovkou letos na jaře velice trápí a co jeho hráči zahodí, je někdy až k neuvěření…

Autor:  Pavel Kulveit

FC Chýnov
J. Holub (trenér): Ve všech jarních zápasech se bohužel projevuje naše velká neefektivita v koncovce, vypracujeme si v každém utkání celou řadu gólových šancí a zápas můžeme rozhodnout daleko dříve. Celkově jsme podali především ve druhé půli ale dobrý bojovný výkon, jsem rád, že i fotbalovost tam byla, ale výsledkem je nakonec na domácí půdě jen jeden bod…

SK Slavia České Budějovice
R. Procházka (trenér): Řekl bych, že v 1. půli jsme byli lepším celkem, vstřelili jsme po krásné akci i vedoucí gól, ale druhý poločas patřil naopak zcela domácímu celku. My jsme propadali v bránění a za cenný bod můžeme dnes poděkovat hlavně brankáři D. Havlíčkovi, který podal vynikající výkon, ale také nemohoucnosti domácích útočníků…