17.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2023-2024

4. V. Kadlec , 20. D. Šrámek , 24. V. Kadlec , 28. V. Míka , 50. V. Míka , 54. M. Lovička (vl.) , 64. P. Vařil , 72. M. Vlk (p.)
19

Okresní českobudějovické derby přineslo osmigólovou kanonádu Malšanů z Roudného, kteří si poradili s Jankovem.

Jednoznačný poločas

Osm branek sice mířilo do branky Jankova, v první šanci se však objevili hosté. Přímý kop v podání Hüttnera však neskončil v Hřebejkově brance. Na řadu tak přišli domácí a po jankovské chybě se ve 4. minutě ujal míče Viktor Kadlec, který napřáhl k dalekonosné střele, jenž skončila až za Skálou a domácí se rychle dostali do vedení. Chyby neustávaly, ve 20. minutě navýšil vedení domácích Dominik Šrámek a o další čtyři minuty přidal třetí branku v utkání opět Viktor Kadlec. Do konce poločasu vstřelili domácí ještě jednu branku, o kterou se postaral Václav Míka, jehož přímý kop skončil ve 28. minutě až v jankovské síti.

Osm!

Čtyřbrankový první poločas neznačil nic dobrého a o to více se zdálo, že Roudné nebude mít dost střílení branek. V 50. minutě se k míči dostal opět Václav Míka, který napodobil Viktora Kadlece a svojí druhou brankou v utkání rozjásal domácí fanoušky již popáté. V 53. minutě se následně domácí hnali do dalšího útoku, Vávra poslal balon do předbrankového prostoru, kde si ho do vlastní sítě srazil Martin Lovička a rázem to bylo již o šest branek. Do závěrečného hvizdu stihli domácí přidat ještě dvě branky. Nejprve se v 64. minutě prosadil po centrovaném míči Patrik Vařil a na konečných 8:0 upravil z pokutového kopu Martin Vlk

Roudné tak potvrdilo roli favorita a po výsledku 8:0 bere všechny tři body z okresního derby.

SK Jankov
Web SK Jankov: Jankovští očekávali v druhém jarním kole velice náročný duel na půdě Roudného, jednoho z favoritů celé soutěže. Neměli přehnané ambice, obzvláště, když postrádali hned čtveřici hráčů. Ovšem na ty dvě hodiny, které v Roudném absolvovali, budou chtít co nejdříve zapomenout. Malšany svými chybami posadili v úvodu na koně, favorit zápasu se nenechal přemlouvat a okresní derby zcela opanoval. Výkonnostní rozdíl mezi oběma soupeři byl znatelný, což dokumentuje i konečné vysoké skóre.