28.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2023-2024

--

--

Libiš skoro od začátku dohrávala o deseti

9

Domácí Libiš hrála bez svého kapitána Macháčka, navíc v začátku utkání musel místo brankáře do brány hráč z pole.

Komplikace pro Libiš

Sokol Libiš začala zápas s jasnou představou vrátit soupeři podzimní porážku. Z venkovního zápasu na podzim si Libiš přivezla z Tochovic pět branek, takže soupeři měla co vracet. Do utkání nevstoupili hoši špatně. V 6. minutě se ujali vedení po krásné akci, na jejímž konci byl Dmirty Bessonov, který hlavou náramně zakončil. Bohužel přišla komplikace, a to když ve 13. minutě brankář Jakub Kundrát uklouzl a rukou zasáhl balon mimo pokutového území. Jasná červená karta.

Do branky se posunul z pole Jan Vetešník a Sokol Libiš čekaly ještě dlouhé chvilky. Domácím se přece jen ještě povedlo navýšit skóre brankou ve 27.minutě, premiérovým zásahem Filipa Nejezchleba. Zbytečný kontaktní gól přišel těsně před poločasem, kdy Martin Krotký snížil na 2:1 brankou do kabin.

Druhý poločas v režii Tochovic

Po přestávce se Tochovice dostaly do tempa a vyloženě se zakously do soupeře, kterým postupně začaly docházet síly. Jejich tlak a početní výhodu nejprve využil v 50. minutě Daniel Markvart. Libiš by byla jistě za bod v takové situaci nesmírně ráda, ale na konečných 3:2 z pohledu Tochovic upravil v 76.  minutě Josef Čížek.

Vrátit Tochovicím porážku se Libiši nepodařilo, ale i v přes početní výhodu předvedli sympatický výkon. Celkově to byl dramatický zápas, který diváci jistě ocenili a i přes porážku měla Libiš své momenty a ukázala bojovnost.

TJ Sokol Libiš
Miroslav Kratochvíl - trenér: „Ztráta bodů v domácí Aréně velice mrzí, ale musíme to hodit za hlavu a jít dál“.

J. Kundrát [-] - F. Nejezchleba [-] (59. T. Vondra [-] ) , P. Muška [-] (46. D. Chládek [-] ) , D. Bessonov [-] , T. Kvída [-] , J. Moravec [-] , J. Vetešník [-] , M. Mündl [-] , T. Přibyl [-] , M. Procházka [-] , V. Chalupa [-] (85. P. Icik [-] )