23.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

--

Šlágr v Rozsochách nerozhodně

24

Domácí nevyužili možnost dotáhnout se blíže k čelu tabulky, když neudrželi své vedení.

Domácí po půli vedli

Na výborně připraveném hřišti v Rozsochách se od začátku odehrávalo takticky vedené utkání. Domácí hráči byli opticky více na míči, ale až do dvacáté minuty byla hra poměrně vyrovnaná. U hostů proběhly dva rohy, po kterých se nic nedělo, u domácích jedna střela nad, druhá zblokovaná a třetí skončila v náručí brankáře. Domácí ještě trochu přidali a dostávali hosty pod souvislejší tlak, nadějné situace ovšem končili buď na obraně hostů, v náručí brankáře nebo nad či mimo branku hostů. Změnu přinesla 39 . minuta, kdy Pavel Šmerda vybojoval míč, dostal se do vápna a tam bezpečně zakončil Antonín Toman - 1:0. Domácí byli až do konce poločasu lepší, ale žádná další akce vážnější ohrožení hostující branky nepřinesla.

Hosté v závěru srovnali

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, hned v úvodu měl šanci Jan Ludvík po pasu Antonína Tomana, ale hostující brankář včas vyběhl a nebezpečí zažehnal. Lepší domácí hostům zatápěli, ale brankou skončila až dobře rozehraná akce po ose David Juračka, Lukáš Sádlík, Jan Ludvík, když posledně jmenovaný se prosadil ve vápně - 2:0 Domácí byli nadále lepší, ale jak se později ukázalo, potřebný třetí gól do sítě hostí nepřidali. Hosté z odraženého míče po standardní situaci snížili - 1:2. Poté po dobře sehrané kombinaci nakonec i vyrovnali na konečný výsledek - 2:2.

TJ Rozsochy
Michal Strachoň (trenér): Dnešní utkání se mi hodnotí se smíšenými pocity. Utkání jsme velice dobře rozehráli, drželi jsme zasloužené vedení. Bohužel po smolné první brance hostů jsme vypadli z tempa a hosté nakonec vyrovnali. V tom je právě kouzlo našeho milovaného sportu – fotbalu – míč je kulatý a může se zakutálet kamkoliv na hřišti. Svým klukům – bojovníkům, nemůžu vytknout vůbec nic, sehráli jsme výborné utkání, proti kvalitnímu soupeři, bohužel jsme nevstřelili třetí branku, která by pravděpodobně rozhodla, ale i tak se nemáme za co stydět a můžeme si zbytek sezóny v klidu užívat. Velké díky patří opět našim fanouškům, kteří nás ve velkém počtu stále podporují

SK Pernštejn Nedvědice
Pavel Vejrosta (vedoucí): Na krásném trávníku v Rozsochách jsme dnes absolvovali velmi těžké utkání proti houževnatému a důraznému soupeři. Oboustranně velmi opatrně odehraná první půle nic mimořádného nepřinesla, jediná branka padla ze skrumáže, v níž se nejlépe zorientoval jeden z domácích hráčů. Druhá půle přinesla přece jen více vzruchu na obou stranách hřiště. Po druhé brance v naší síti mohli domácí utkání definitivně rozhodnout, třetí branku však nepřidali a následně se urodilo na druhé straně hřiště. Nejprve po sérii rohů tečoval dalekonosnou střelu Sytaře Christian a rozhození domácí poněkud vypadli z role. A tak deset minut před koncem bylo vyrovnáno, když střílený centr Škutchana doklepával do odkryté branky M. Pachlopník. V závěru utkání se ještě obě mužstva snažila strhnout výhru na svoji stranu, jejich snahu ukončil přesně v 90. minutě velmi dobrý sudí Stratený. Utkání tak skončilo asi spravedlivou remízou