17.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2023-2024

--

--

71. T. Gottwald - 5. P. Sencovici , 35. J. Marek (p.)
5

V sobotu 16. března bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání krajského přeboru mezi místní jedenáctkou a mužstvem Sokola Bělotín.

Od úvodního hvizdu měli mnohem častěji míč na kopačkách hráči Bělotína. A hned první vážnější šance skončila gólem. Po levém křídle pronikl do velkého vápna Sencovici, vystřelil ke vzdálenější tyči a míč se zastavil až v síti. Chvíli na to mohli hosté vést již o dvě branky. Střele Šoustala chyběla pouze větší razance, a tak gólman dokázal míč na brankové čáře zkrotit.

V 9. minutě měl na kopačkách dobrou příležitost Marek, ale vystřelil nad branku. Ve 27. minutě Šoustal přihrál Sencovicovi, který z 5 metrů napálil míč do tyče. V 35. minutě byl ve velkém vápně faulován Šoustal a hosté zahrávali pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Marek a Bělotín vedl 0:2.

Domácí toho za celý první poločas směrem dopředu mnoho nepředvedli. Druhý poločas byl v podání domácích hráčů mnohem vydařenější. Jejich útočné šance vyvrcholily v 71. minutě, kdy se mezi tři tyče trefil Gottwald a snížil stav utkání na 1:2. I v závěru utkání měli míč častěji na kopačkách hráči Určic. Hosté však jednogólové vedení uhájili až do závěrečného hvizdu.

Informace z utkání zaslal Lubomír Kaprál, děkujeme!