--

--

FOTO/SESTŘIH/ROZHOVOR: Dobrý první poločas hostů a gól v nastaveni

9

Ve 20. Kole přivítala rezerva Karviné na své půdě Frýdlant nad Ostravicí. Premiéru na lavičce Karviné si odbyl trenér Lubomír Luhový a nakonec byla úspěšná!

Zeď hostů a předfinální fáze

První poločas nenabídl ani na jedné straně pořádnou šanci. Hosté poctivě bránili a domácí tým se nemohl do soupeřovy obrany dostat. Karvinští měli několik náznaků, kdy se dostali do pokutového území z jedné nebo druhé strany, ale předfinální fáze nebyla stoprocentní. Velká šance přišla po chybě hostující obrany, která se nedomluvila s gólmanem Prepslem a po „malé domů“ měl domácí celek možnost zahrávání nepřímého kopu. Zakončující Pawel Brzóska vsadil na razanci a míč skončil vysoko nad bránou

Snížení v nastavení

Druhá půle se nesla v podobném duchu, ale nakonec začaly padat i góly – v poslední čtvrthodině hned tři! První gól mohl padnout už v 54. minutě po odraženém míči – jenže Ayaosi v ideální pozici na středu hranice šestnáctky nezamířil přesně! Třináct minut před koncem už byli domácí přesní. Trček vybojoval míč po nepřesném autovém vhazování hostů a po rychlém přiťuknutí od Ayaosiho, Ojory a Viniciuse se míč dostal až k nabíhajícímu Matyáši Molitoriszovi, který zakončil chladnokrevně! Po rychlé brejkové akci zvýšil v 85. minutě Vinicius už na 2:0 a zdálo se být hotovo! V závěru však hosté zazlobili. Nejprve se skvělým zákrokem ukázal domácí brankář Ulihanets, když s námahou vyrazil hlavičku po centru z levé strany. Čisté konto ale neudržel, protože ve druhé minutě nastavení upravil skóre do konečné podoby Jakub Teplý, který využil chybu stoperů a umístěnou střelou podél padajícího karvinského gólmana skóroval 2:1.

Po další minutě už sudí Mayer utkání ukončil – domácí zapsali druhou domácí jarní výhru a v tomto ohledu jsou zatím stoprocentní.

Rozhovor a sestřih (Zdroj MFK Karviná)

MFK Karviná B
Trenér Lubomír Luhový: „V první půli jsme byli málo aktivní směrem do ofenzivy, proto jsme se těžko dostávali za obranu Frýdlantu. Ve druhém poločase se to zlepšilo, kluci byli trpěliví, nepanikařili a výsledkem toho byly dva pěkné góly po hezkých situacích. Mrzí mě ale inkasovaný gól v samotném závěru.“

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí
Trenér Radim Wozniak: Myslím si, že byl k vidění kvalitní zápas. Věděli jsme, co nás čeká, a to se také na hřišti i potvrdilo. Stál proti nám mladý a běhavý mančaft plný cizích jmen. Věděli jsme, že s nimi nemůžeme jít do nějakého hurá fotbalu, ale musíme se zaměřit na atributy, které nás zdobí. Myslím tím bojovnost, týmovost a práce jeden za druhého. A to se nám dá se říct po celý zápas dařilo. Kluky musím pochválit, jelikož to, co předvedli, tak je právě to, co po nich vyžaduji. Hráli nadoraz,“

V. Ulihanets [-] - D. Motyčka [-] , N. Trček [-] , M. Bielan [-] , . Carneiro [-] , Š. Byrtus [-] (46. M. Molitorisz [-] ) , P. Brzóska [-] (60. D. Jurga [-] ) , F. Antovski [-] (89. M. Zedníček [-] ) , E. Ayaosi [-] , M. Ojora [-] (89. P. Zdunek [-] ) , . Guimaraes [-] (89. J. Vodilka [-] )

O. Prepsl [-] - J. Svatonský [-] (62. P. Soukup [-] ) , J. Teplý [-] , V. Hajnoš [-] , A. Varadi [-] (76. T. Papík [-] ) , J. Blahuta [-] , R. Šafner [-] , D. Kedroň [-] , J. Mikulenka [-] , P. Literák [-] , A. Holec [-]

ŽK: 17. Š. Byrtus , 50. M. Ojora - 4. J. Mikulenka , 31. J. Svatonský , 67. J. Blahuta , 87. R. Šafner .
Počet diváků: 124. Rozhodčí: MAYER Petr - MIKESKA Karel, LUKAŠÍK Petr.