12.kolo, Moravskoslezský | Ostrava - město | Okresní přebor, 2023-2024

--

--

--

--

Michálkovičtí utrpěli debakl v Dolní Lhotě. Domácí mužstvo potvrdilo zlepšenou formu a cílevědomě stoupá tabulkou vzhůru

9

Michálkovice nenavázaly na výhru z minulého kola a podlehli Dolní Lhotě vysokým rozdílem 8:2.

Změny v sestavě Michálkovic

Do zápasu hosté vstoupili se změněnou sestavou vinou vynucených okolností. Naštěstí Michálkovičtí disponují dostatečně širokým kádrem, avšak velkou nevýhodou je, že na sebe všichni kluci nejsou zvyklí a mnohdy se vzájemně příliš fotbalově neznají, což vadí při kýžené sehranosti. Do branky se vrátil natěšený Sliwka, jenž byl nějakou dobu na neschopence kvůli zdravotním potížím. Do středu hřiště se senzačně postavil předseda klubu Homola, neboť proti posledně vítěznému utkání proti Pustkovci chybělo hostům kvarteto klíčových hráčů. Dolnolhotští byli ovšem notně nažhavení na letošní druhý vzájemný duel a při po okraj naplněné hráčské soupisce chtěli sešívaným vrátit neslavnou porážku ze začátku soutěžního ročníku. V prvních minutách se jim toto předzápasové předsevzetí podařilo bezezbytku naplňovat a na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo. Značným způsobem tomu přispěli i špatně hrající a chybující hosté, jenž domácím cestu za prvními góly velmi zjednodušovali. Už ve čtvrté minutě gólman Michálkovic neudržel míč a domácí se dostali do vedení. Vypadnuvší míč z brankářova koše dorazil do opuštěné brány Klapuch. Za několik sekund proběhla laxní malá domů, čehož využil Zdražila, jenž skvěle anticipoval pozdější výoj hry. Následovala dvacetiminutovka Patrika Bubíka, jenž dvakrát udeřil po výstavních trefách. Hosté měli náhle jediné přání, neodejít ze zápasu s debaklem, ale přání bylo nakonec jen otcem myšlenky. Na konci první půle ale ještě stačil korigovat Bytroň na mírnějších 1:5.

Aktivní nástup hostů

Do druhé půle nastoupili hosté jako vyměnění a s daleko větším zápalem pro věc. Po výtečné hlavičce Románka zachraňoval ekvilibristickým reflexem až dolnolhotský brankář Kopal. Ten tvrdou hlavičku zakončujícího hráče vytěsnil mimo tři tyče famózním tygřím skokem. Z další šance už se narodila branka a na rozdíl tří gólů snížil právě Románek, který se tak v předešlé obří šanci, jak se později ukázalo, zatím zastřeloval. Potom rozhodčí asi nesprávně neodpískal pokutový kop ve prospěch Michálkovic. Tato kontroverzní situace se na hostujících hráčích psychicky neblaze podepsala a do konce utkání už na hřišti opět dominovali výhradně hosté. O další góly se domácímu mužstvu následně postarali Čech a dvakrát Návrat. Lhota si tak upevnila v tabulce třetí pozici, Michálkovice okupují osmou příčku.

FC SLAVIA Michálkovice
Jiří Lavický, trenér Michálkovic: Musím pochválit fyzickou připravenost domácích i hlavního rozhodčího a domácího pomezního, který zaskočil za nenominovaného pomezního. Hráč utkání David Románek.