4.kolo, Olomoucký | Prostějov | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

2

Lubomír Kaprál zaslal i reportáž z utkání.

Jako první ohrozil hostující branku Vodák. Jeho střelu vyrazil gólman na roh. A rohem skončilo i další zakončení, tentokrát z kopačky Hanzelky. V 11. minutě se míč od břevna odrazil před Kišku a ten jej dorazil za záda bezmocného gólmana. Hosté poprvé ohrozili naši branku v 15. minutě, a hned z toho bylo vyrovnání. Na kolmý pas si naběhl Kawij a technickou střelou překonal brankáře Mlčocha – 1:1. Za vyrovnaného stavu  se hosté na několik minut vyrovnali i hru. Od 23. minuty až do konce prvního poločasu bylo mnohem aktivnější domácí mužstvo, které několikrát ohrozilo hostující branku. Nejprve skončila Javoříkova hlavička po centru Kišky nad brankou. Chvíli na to vyrazil brankář střelu Hanzelky na roh. Po Kiškově centru mířil Javořík hlavou mimo tři tyče. Po dalším útoku vyrazil brankář Vodákovu střelu na roh. Gólem neskončila ani střela  Menšíka z trestného kopu. V 36. minutě šli Určice opět do vedení. Kiška poslal z levé strany přesný pas napříč velkým vápnem na volného Javoříka a vedli jsme 2:1. V závěru prvního poločasu 2x ohrozili domácí branku hosté. Ale jak se střelou Kawije, tak se zakončením Petrželi z úhlu si brankář poradil. Do druhého poločasu vstoupili mnohem lépe hosté. Jejich první útok skončil na tyči. Chvíli na to vystřelil Petržela těsně mimo branku. Dále v poměrně krátké době kopali hosté postupně 4x roh. Po hodině hry faulovali Kralice na hranici velkého vápna. Menšík z trestného kopu napálil míč do zdi. V 85. minutě dostali Určice  míč do hostující branky, Hlavní rozhodčí viděl ofsajd a gól neuznal. Za protesty pak viděl žlutou kartu Vodák. Vedení Určic tak pojistil až v poslední minutě utkání Němčík po centru Vodáka – 3:1. Béčko v úvodních třech kolech ani jednou nezaváhalo a je v tabulce se ziskem 9 bodů na 2. místě.

AUTOR: L. Kaprál