12.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2023-2024

--

--

Studenec doma nestačil na rezervu FŠ Třebíč

14

Ve vyrovnaném souboji mezi týmy Studenec a FŠ Třebíč to byli hosté, kdo nakonec převzali otěže zápasu. I přestože první poločas skončil remízou 1:1, favorizovaní hosté z FŠ Třebíč zazářili ve druhé polovině zápasu, střílející čtyři branky a potvrzujíce svou dominanci na hřišti. Skvělý výkon hostujícího týmu přivedl k vítězství 5:2 nad soupeřem Studenec.

Oba týmy vstřelily po jedné brance

V 10. minutě soupeřův únik po pravé straně, Krajčo vystřelil a nechal vyniknout domácího brankaře. V 11. minutě závar před brankou domácích, Hobza vystřelil a Chalupa se štěstím vyrazil a následnou dorážku již bez problémů pokryl. Ve 33. minutě po centru Strnada se ke střele dostal Matějek Libor, brankař Šlouf ho ale dokonale vychytal. Z následné protiakce skóroval Hobza a hosté vedli 0:1. Ve 45. minutě po centru Strnada se k míči dostal Komárek, jehož krásný pas na Matějku Libora a následná rána po zemi znamenala, že bylo srovnáno na 1:1.

Hosté rozhodli o své výhře ve druhé půli

V zápase se potvrdilo pravidlo, kdy první minuty druhého poločasu mají domácí "slabou chvíli". Ve 46. minutě skóroval Hobza a ve 48. minutě přesně k levé tyči umístil střelu Oberreiter - 1:3. Během druhého poločasu bylo několik šancí na obou stranách. V 88 minutě Matějek Libor snížil na 2:4. Po rozehrání se z protiútoku trefil Eliáš a upravil skóre na konečných 2:5. Díky dobrému výkonu domácího brankáře Chalupy nebylo skóre vyšší. Gratulace tak putuje k týmu FŠ Třebíč B k vítězství ve zápase proti Studenci s výsledkem 5:2! Skvělý výkon hráčů, kteří dokázali překonat soupeře a získat zasloužené vítězství. FŠ Třebíč tak posunula na čtvrté místo tabulky před další rezervní tým z Okříšek, které doma pouze remizovaly s Jaroměřicemi.

SK Fotbalová škola Třebíč B
Růžička Michal, trenér: „Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Od začátku jsme drželi míč a byli na něm výrazně lepší. Jenže se nám nedařilo z územní převahy přetavit v branku a spíš jsme hráli po soupeřovo vápno. To se změnilo v 35. minutě, když střelou z poza vápna otevřel skóre utkání útočník Marek Hobza. Naše hra byla pořád stejná. Drželi jsme míč, ale nebyli jsme nebezpeční. Naše rozehrávka byla velmi pomalá a soupeř stačil přesouvat obraný blok. Domácí hrozili z brejkových situací. Bohužel v poslední minutě prvního poločasu jednu z akcí přetavil ve vyrovnání. V kabině jsme si řekli, že na ně vlítneme hned od začátku a že musíme zrychlit hru. To se nám povedlo nad očekávání. V prvním 3. minutách jsme vstřelili dvě branky a začali kontrolovat hru. V 68. minutě jsme z rychlé akce na pravé straně přidali další branku a odskočili na rozdíl 3 branek. Závěr zápasu byl z naší strany trošku bohémský a soupeř nás dvě minuty před koncem potrestal za náš laxní přístup a snížil na 4:2. Naštěstí jsme nepřipustili žádné drama a z následující akce jsme vstřelili poslední pátý gól. Z mého pohledu šlo zasloužené vítězství.“