10.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2023-2024

--

--

Vedoucí Koněšín opět doma nezaváhal

18

Ve vyrovnaném zápase mezi Koněšínem a rezervou Rapotic se tým Koněšína ukázal jako silnější síla na domácím hřišti. Vedení v prvním poločase 2:0 si udržel a přidal ještě jeden gól, pečetící vítězství 3:2. Koněšín tak potvrdil svou vedoucí pozici a předvedl skvělý výkon, který zanechal Rapoticím málo prostoru k manévrování.

Domácí o dva góly lepší

Do Koněšína v neděli naplno zavítal podzim a také rezerva Rapotic – proti tomu prvnímu stačil divákům na zahřátí grog – to druhé i v deseti stupních domácím hráčům pěkně po celý zápas pěkně zatápělo na hřišti. První poločas byl – co se šancí týče – oboustranně poměrně divoký. Kdyby to bylo do přestávky 4:4, asi by se nikdo nemohl divit. Na obou stranách byli v permanenci zejména oba gólmani, kteří se zaskvěli několika parádními zákroky. Ten hostující i přesto musel dvakrát lovit míč ze své brány. Nejprve se prosadil pozapomenutý domácí Dvořák po centru z pravé strany , aby se po půl hodině hry zapsal mezi střelce lobem také střídající Lazárek po spolupráci s Dokulilem. Největší šanci hostů měl po individuální akci na svědomí Zahrádka, ale po obejití dvou protihráčů a překonání brankáře jeho pokus zastavilo břevno…

Domácí si výhru pohlídali

Zahazování šancí pokračovalo i v poločase druhém. Místo pojistky domácího vedení ale přišlo snížení hostů. To Laš nečekal na pokyn k zahrávání přímého kopu a z dvaceti metrů chytře překonal domácího brankáře, který si ještě v té chvíli stavěl zeď – 2:1. Koněšín si za chvíli vzal dvoubrankový náskok zpět, kdy opět Lazárek v akci 2 na 1 prostřelil hostujícího gólmana Krčmu – 3:1. Hosté ale nic nevzdávali a necelých deset minut před koncem se podruhé do listiny střelců zapsal také rapotický Laš, který se ze stopera už předtím posunul do útoku – 3:2. Domácí se tak nakonec o výsledek docela museli bát. Rapotice dokonce mohly vyrovnat z poslední možné akce, ale míč směřující do brány na brankové čáře i za cenu sebezranění odvrátil domácí kapitán a stoper Šibůrek, který se po odehrání balonu doslova rozstřelil o tyčku. Všechny tři body tak i tentokrát zůstaly v Koněšíně.

TJ Koněšín
Dvořák Štěpán, hráč: Odehrál se vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Jsme rádi, že se nám podařilo potvrdit domácí neporazitelnost.

TJ Koněšín
M. Macháček [-] - Š. Dvořák [-] (19. L. Lazárek [-] ) , K. Nováček [-] (80. J. Svoboda [-] ) , M. Konečný [-] , D. Doležal [-] , J. Meczl [-] , T. Dokulil [-] (68. S. Horký [-] ) , R. Badura [-] , O. Šibůrek [-] , P. Zahradníček [-] , J. Heralecký [-]

FC Rapotice B
A. Krčma [-] - M. Dobeš [-] , M. Laš [-] , T. Pavlíček [-] (67. D. Popelka [-] ) , P. Tesař [-] , M. Šmarda [-] , J. Karmazín [-] , A. Chatrný [-] , D. Zahrádka [-] , M. Matoušek [-] , P. Slaný [-]

ŽK: 47. O. Šibůrek , 47. K. Nováček , 81. M. Konečný .
Hráči zápasu: L. Lazárek - M. Laš .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: ČEJKA Jaromír - MUSIL Jiří (N), MATOUŠEK Michal (N).