8.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2023-2024

--

--

--

--

Šebkovice B doma obraly o body vedoucí Mohelno, když vítězný gól padl sedm minut před koncem

22. J. Holčapek (p.) , 83. V. Přibil - 61. R. Wascher
16

V dramatickém zápase mezi Šebkovicemi B a Mohelnem se podařilo domácímu týmu překvapit vedoucí celek soutěže. Šebkovice B vyhrály v poměru 2:1, ačkoliv Mohelno bylo vedoucím týmem. Úvodní poločas skončil výhrou domácích 1:0, a poté se v druhém poločase oba týmy utkaly v napínavém boji. Nakonec se Šebkovice B radovaly z trochu překvapivé výhry

Domácí o gól lepší

V 7. kole se odehrál napínavý zápas mezi týmy z popředí tabulky, kdy třetí rezerva Šebkovic přivítala na svém hřišti první Mohelno. To, že se bude jednat o velmi napínavý a emotivní zápas se potvrdilo hned v prvních minutách, kdy bylo k vidění několik ostrých zákroků na obou stranách. Hosté se snažili nejvíce profitovat za své výškové převahy na trávníku, a zatápěli obraně domácích dlouhými nakopávanými balóny. Domácí se, ale z prvotního náporu brzy oklepaly a začalo se jim dařit držet míč na svých kopačkách, z čehož mohli profitovat kreativní hráči ve středu pole. Ve 22. minutě se podařilo středopolaři Šebkovic Maulemu prostrčit míč do vápna na nabíhajícího Bílka, kterého nešikovně fauloval jeden z obránců a rozhodčí Kalina neměl jinou možnost než nařídit pokutový kop. Ten si vzal na starosti Holčapek a svým projektilem nedal golmanu Světlíkovy žádnou šanci. Hráči Mohelna se však nepříznivým stavem utkání nedali zaskočit a o chvíli později si vypracovali sérii rohových kopů. Z nich měl paradoxně nejblíže srovnání domácí kapitán Zikmund, který při jednom z rohů špatně trefil míč a hlavou orazítkoval tyč brankáře Brady. Mohelnu se ale nakonec do poločasu skórovat nepodařilo, a tak se do šaten odcházelo za těsného vedení Šebkovic.

Domácí rozhodli ve druhé půli v závěru zápasu

Do druhého poločasu se trenér Mohelna rozhodl hru oživit třemi střídáními. Tento tah vyšel mohelnskému kouči na výbornou, hosté byli častěji na míči a podařilo se jim vypracovat si řadu zajímavých standardních situací. To nakonec vedlo i k vyrovnání, kdy se v 61. po rohovém kopu dostal k odraženému míči jako první Wascher a pohotovou ranou nikým nebráněn srovnal na 1:1. Po inkasovaném gólu převzali iniciativu Šebkovičtí, avšak jejich snahu o zvrácení výsledku srážela nepřesná rozehrávka ve finální třetině hřiště. V 83. minutě se k míči dostal domácí křídelník Kotačka, který přihrávkou pod sebe našel Přibila a ten obstřelem na zadní tyč zvýšil skóre na 2:1. Konec zápasu již žádné větší drama nepřinesl, a tak se domácím fotbalistům podařilo zvítězit již po čtvrté v řadě a stáhnout náskok na první místo na rozdíl jednoho bodu.

TJ Mohelno
Jochymek Tomáš, vedoucí mužstva: Dnešní výkon měl k ideálu daleko. Věděli jsme, že půjde o těžké utkání, kde budou rozhodovat maličkosti, i přesto jsme soupeři oba góly téměř darovali a když už jsme si vypracovali vyloženou šanci, tak ji trestuhodně zahodili. Nezbývá nám než se z první podzimní porážky oklepat a znovu začít předvádět výkony, kterými jsme se prezentovali na startu sezóny.

TJ Sokol Šebkovice B
F. Brada [-] - T. Bílek [-] , D. Bílek [-] (46. V. Přibil [-] ) , J. Fejta [-] , J. Holčapek [-] , P. Sninčák [-] (75. J. Krejča [-] ) , V. Říha [-] (46. P. Kotačka [-] ) , D. Volf [-] , R. Svoboda [-] , Z. Maule [-] , S. Zikmund [-]

TJ Mohelno
J. Světlík [-] - P. Ležák [-] , M. Kopeček [-] , J. Dvořák [-] (46. J. Dvořák [-] ) , M. Ondráček [-] - P. Šanda [-] (29. M. Kerndl [-] ) , M. Dvořák [-] , P. Jeřábek [-] , F. Žák [-] (46. D. Vašek [-] ) - T. Jeřábek [-] (46. P. Šanda [-] ) , R. Wascher [-] -

ŽK: 8. P. Sninčák - 11. J. Dvořák , 85. M. Dvořák , 88. M. Kerndl , 90. M. Kopeček .
Hráči zápasu: Z. Maule , F. Brada - P. Ležák .
Počet diváků: 75. Rozhodčí: KALINA Oldřich - KOŘÍNEK Miroslav (N), ŠANDA Jiří (N).