7.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

--

--

V Rokytnici se hrál šlágr jako víno. Domácí smazali dvougólové manko, ale Výčapy zachránily bod v nastavení z penalty

52. M. Štork , 59. Š. Vladeka (p.) , 81. Š. Vladeka (p.) - 8. T. Pecka , 43. J. Pecka , 91. J. Pecka (p.)
18

V duelu mezi Rokytnicí a Výčapami, který byl jedním z největších šlágrů tohoto kola, se odehrál napínavý zápas s konečným výsledkem 3:3. Přestože domácí tým prohrával v prvním poločase 0:2, dokázal fantastickým obratem zvrátit skóre na 3:2. Bohužel pro ně však hosté dokázali v poslední chvíli vyrovnat z penalty, čímž uzavřeli vyrovnaný souboj.

Hosté o dva góly lepší

Šlágr 7 kola Okresního přeboru byl k vidění v Rokytnici, kam přijeli vedoucí Výčapy. Před velmi slušnou návštěvou se za hezkého téměř letního počasí hrál běhavý fotbal. Obě mužstva se snažili o kombinaci hra měla vysoké tempo přesahující úroveň Okresního přeboru. První gól padl po  precizně zahrané standardní situaci  centr našel přesně hlavu Tomáše Pecku - nechytatelná hlavička do šibenice zabezpečila hostům vedení 1-0. Domácí se snažili o vyrovnání, ale dobře pracující obrana hostů je do žádné šance nepouštěla. Na obou stranách dominovaly obrany, hrálo se hlavně mezi 16tkama bez gólových příležitostí. Hosté opět udeřili v 43 minutě opět po standardní situaci centr na roh pětky vrátili před branku kde nekrytý Jan Pecka pohodlné zvýšil na 2-0 pro hosty, domácí tak odcházeli do kabin s dvougólovým mankem.

Domácí sice otočili výsledek, ale o výhru přišli v nastavení

V druhé půlce se domácí snažili o vyrovnání, ale pozorná obrana hostů je téměř k ničemu nepouštěla. Snížení přinesl rohový kop v 52 minutě Martin Štork hezkou hlavičkou z malého vápna snížil na 1-2. Domácím dodal kontaktní gól energie a hnali se za vyrovnáním. V 59 minutě si Vladeka šikovné pokryl míč ve vápně, nechal se faulovat a sám se štěstím proměnil pokutový kop 2-2. Následně hra pokračovala ve vysokém tempu, obě mužstva si ale ze hry nedokázali vypracovat vyloženější příležitost. V 81 minutě po souboji spadl domácí hráč v 16tce rozhodčí nejdřív rozpažil, ale po konzultaci s pomezním nařídil další pokutový kop v prospěch domácích, Vladeka si tentokrát počkal na pohyb golmana a s přehledem proměnil. Domácím se tak povedl dokonalý obrat na 3-2. Když se zdálo že domácí již jednobrankové vedení uhájí v 90 minutě došlo k souboji v domácí 16tce a sudí Kolařík nařídil penaltu pro hosty tu Jan pecka s přehledem proměnil a stanovil tak konečný výsledek 3-3.
Šlágr kola nabídl kvalitní podívanou, hrálo se ve vysokém tempu, které převyšovalo úroveň Okresního přeboru. Domácí byli blízko k senzačnímu obratu z 0-2 na 3-2 nakonec se zrodila asi spravedlivá remíza. Kvalitu utkání podpořila dobrý výkonem i trojice rozhodčích. Rozhodčí Kolařík dokázal udržet nastavený metr posuzování na obě strany a neváhal odpískat pokutový kop v 90minuté proti domácím co by zvlášť v Rokytnici asi většina rozhodčích neudělala...

1. SK Rokytnice nad Rokytnou
Herbrych Josef, trenér: Z naší strany se jednalo o zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním jsme se nedokázali kombinačně dostat k soupeřově brance a krom šance ze začátku utkání nás hosté téměř k ničemu nepustili, zatímco sami skórovali ze dvou standardních situací. Do druhé půlky jsme ale vstoupili aktivně a celý poločas se odehrával v naší režii. Změnili jsme rozestavení, byli jsme více v pohybu, rychlejší a deset minut před koncem jsme utkání otočili. Bohužel jsme nedokázali vítězství udržet a z úplně posledního autu do vápna jsme vyrobili penaltu. Pro diváky to byl určitě zajímavý zápas, remíza je spravedlivým výsledkem. Hráče musím pochválit za to, jak se do zápasu dokázali vrátit a celkově za výkon v druhé půlce.

L. Hobza [-] - J. Bartejs [-] (73. J. Syrový [-] ) , O. Bartejs [-] , M. Štork [-] (89. M. Prokeš [-] ) , L. Hakl [-] , I. Rygl [-] , M. Štork [-] , R. Ferkl [-] , Š. Vladeka [-] , P. Svoboda [-] (46. F. Štork [-] ) , D. Tomek [-]