3.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | III. třída sk. A, 2023-2024

--

Halámky si doma poradily s Chlumem

27. J. Macho , 76. J. Herzog , 83. M. Slavík - 6. M. Smrž
12

Po dlouhé době se zase v soutěžním utkání potkaly Halámky a Chlum u Třeboně. Hosté přijeli pouze v jedenácti hráčích, když část týmu tmelila kolektiv na Moravě a na střídačce byl připraven do hry pouze trenér Lysina (67 let).

První poločas skončil nerozhodně

Na úvod zápasu nedokázal využít zaváhání obrany a brankáře hostí Michal Slavík, jenž nezakončil přesně. Vypadalo to, že domácí budou častěji na míči, ale přišla 6. minuta a pohroma pro Halámky. Hostující Milan Smrž využil nedorozumění obránců a přesným zakončením uklidil míč do branky - 0:1. Po čtvrt hodině mohl vyrovnat Michal Slavík, ale slabé zakončení do protipohybu brankáře brankou neskončilo. Pavel Novák a Jirka Herzog to za domácí zkoušeli z větší vzdálenosti, ale hostující brankář byl pozorný. Ve 27. minutě Michal Slavík zkoušel prostrčit míč do pokutového území na Jakuba Macha, ale míč ještě tečoval Robert Adensam tak šikovně, že si ho přece jenom našel Jakub Macho a uklidil ho za brankáře - 1:1. Poté se hostům zranil Němeček a na plac musel trenér Lysina. Chlum toho moc dopředu nepředvedl a většina akcí končila před pokutovým územím domácích. V prvním dějství se hosté nakonec ještě jednou dostali do zakončení, střelu ze střední vzdálenosti vyrazil domácí brankář jen před sebe, ale hostující útočník, který míč dorazil do branky, stál v ofsajdu. Za vyrovnaného stavu se šlo na přestávku.

Domácí si připisují tři body

Druhé dějství se více odehrávalo na polovině Chlumu. Michal Slavík větral obranu svým náběhy, ale v zakončení mu vždy něco chybělo. Jirka Herzog se postavil ke standardní situaci a jeho pokus skvělým zákrokem zneškodnil hostující brankář. Michal Slavík po jednom rohovém kopu hlavou těsně minul branku a před hostující brankou začínalo být čím dál více živo. Stav utkání mohl změnit Michal Slavík, který unikl obraně a v pokutovém území se střetl s brankářem a obráncem a byl z toho pokutový kop. K němu se postavil Michal Slavík, ale jeho pokus zneškodnil brankář. Hosté dostali dárek v podobě standardní situace na hranici pokutového území. Hostující Novák však s dobré pozice branku netrefil. V 76. minutě se domácí konečně dočkali, odražený míč po rohovém kopu propálil do sítě Jirka Herzog a bylo to 2:1. V 83. minutě unikl Michal Slavík a sám na brankáře konečně vstřelil branku - 3:1. Halámky byly tentokrát lepším týmem a zaslouženě vyhrály. Obdiv patří trenérovi hostí Lysinovi, který tým nenechal na holičkách a v 67 letech nastoupil na hřiště, i když panovaly ještě letní teploty.

Autor: Michal Slavík