10.kolo, Jihočeský | České Budějovice | III. třída sk. A, 2023-2024

--

Derby pro domácí Týn! Proti Chrášťanům se prosadil hned čtyřikrát

28. J. Herza (p.) , 43. D. Maruška , 59. M. Račák , 74. J. Herza - 33. J. Klička (p.)
15

Nedělní program 10. kola III. třídy okořenilo derby mezi domácí rezervou Týna a Chrášťany. Domácí porazili hosty 4:1 a po dvouzápasové pauze opět naplno bodovali. Na úvodní zásahy Herzy a Marušky odpověděl Jiří Klička z penalty. Chvíli po změně stran pak navýšil náskok domácích Matěj Račák. Výsledku dal v 74. minutě definitivní podobu svým druhým gólem v utkání úspěšný exekutor penalty Jiří Herza. Rezerva Týna prozatím okupuje sedmou pozici, Chrášťany jsou dvanácté.

FK Olympie Týn nad Vltavou B
Oldřich Lukeš (hráč): První poločas jsme sice měli více ze hry, ale zase nás trápilo neproměňování šancí, nepřesná hra a náš výkon byl spíše rozpačitý. Soupeř hrozil jen z brejků. Vedli jsme po penaltě, ale za pět minut vyrovnal také z pokutového kopu Jirka Klička. Chrášťany cítily šanci na další góly, ale David Maruška nám vrátil vedení na 2:1 gólem do šatny. Hosté ještě chvíli kousali a měli šance, ale přečkali jsme to a Mates Račák zvýšil na 3:1 a hosty to zlomilo. Zápas se už dohrával na polovině Chrášťan a Jirka Herza svým druhým gólem upravil na konečných 4:1. Jsme rádi, že jsme dokráčeli k veledůležitým třem bodům.

M. Valtr [-] - S. Melnykovskyi [-] , L. Gutwirth [-] , F. Hudeček [-] , K. Klein [-] , D. Maruška [-] , T. Hamáček [-] , V. Nesvačil [-] , O. Lukeš [-] , J. Dlouhý [-] , J. Herza [-]

TJ Sokol Chrášťany
V. Lhotka [-] - M. Drozd [-] , J. Vomáčka [-] , D. Pokorný [-] , V. Mach [-] , P. Mach [-] - F. Vaníček [-] , L. Dlouhý [-] , T. Kalina [-] - J. Klička [-] , M. Al-Aita [-]

ŽK: 62. V. Mach , 69. M. Drozd .
Hráči zápasu: F. Hudeček , J. Herza .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: Ambrožová Hana - BROM Jaroslav (N), MACH Václav (N).