12.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2023-2024

--

35. A. Rus - 28. T. Wiesner
5

Jak se utkání odehrálo?

Od začátku utkání měli míč častěji na kopačkách hosté. Ze své mírné převahy však mimo několika rohových kopů nic nevytěžili. Ve 26. minutě prošel Matura přes dva určické obránce, ale centr či střela z jeho kopačky proletěla napříč velkým vápnem. Chvíli na to si ve středu hřiště naběhl na centr Wiesner a technickou střelou ke vzdálenější tyči překonal brankáře Sohlicha – 0:1. Naštěstí domácí hráči dokázali brzy reagovat. V 35. minutě si po trestném kopu počínal nejúspěšněji Rus, který ze skrumáže v malém vápně dorazil míč do sítě – 1:1. Závěr prvního poločasu přinesl po jedné šanci na obou stranách. Nejprve Rýznar z trestného kopu obstřelil tříčlennou zeď, ale míč skončil těsně vedle pravé tyče. Na druhé straně poslal Piňos centr Halouzkovi a ten hlavičkoval nad branku. Ve druhém poločase se do několika šancí dostali Určice, ale bez gólového efektu. Po hodině hry v záklonu hlavičkoval nad branku Horák. Chvíli na to stejný hráč hlavičkoval pouze do rukou brankáře. V 70. minutě vnikl hostující útočník Holan do velkého vápna, ale jeho střelu k tyči vytěsnil gólman na roh. Utkání skončilo dělbou bodů. Větší radost z nerozhodného výsledku měli po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího hosté.

Autor: Lubomír Kaprál