7.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2023-2024

--

--

Konice si odvezly z Určic zasloužené tři body

3

V sobotu 16. září bylo na hřišti v Určicích odehráno třetí a poslední okresní derby olomouckého krajského přeboru tohoto soutěžního ročníku. Střetla se zde místní jedenáctka s mužstvem Sokola Konice.

Hosté byly od začátku utkání lepším mužstvem ve všech herních činnostech. S jedinou výjimkou. V první půlhodině hry ani jednou nevystřelili na branku. V 30. minutě se to změnilo. Pospíšil přihrál volnému  Jašíčkovi, který se trefil přesně mezi levý bok brankáře a tyč. Gólman nestačil zareagovat a hosté vedli 1:0. Jedinou šanci v prvním poločase si Určice vypracovali až v 44. minutě. Halouzka podél levé postranní čáry postupně prošel podél dvou bránících hráčů a poslal centr na Bureše. Míč z jeho kopačky jen těsně minul brankovou konstrukci.

Pokud domácí hráči něco absolutně nezvládli, tak to byl vstup do druhého poločasu. Jašíček se po levém křídle probojoval do velkého vápna a po nedorozumění mezi obránci Cetkovský zvýšil vedení svého mužstva na 2:0. Když chvíli na to přidal Pospíšil z blízka třetí gól, bylo o výsledku utkání rozhodnuto. Po hodině  hry měl na kopačkách sto procentní šanci autor druhé branky hostí Cetkovský. Nikým neatakován se ocitl před zcela odkrytou brankou, ale vystřelil pánu Bohu do oken. V 77. minutě se Určice dočkaly alespoň čestného úspěchu. Postaral se o něj Halouzka – 1:3. Závěr utkání zcela ovládli hosté. Nejprve v 79. minutě trefil Jašíček tyč. Chvíli na to po rohovém kopu se v souboji s gólmanem na brankové čáře prosadil Pospíšil a hosté vedli 1:4. O poslední změnu stavu se postarala dvojice  hráčů Krása – Jašíček, kteří se řítili středem hřiště nikým neatakováni proti osamocenému brankáři. Krása přenechal míč lépe postavenému Jašíčkovi a ten se trefil doprostřed branky – 1:5. Hosté si z Určic zaslouženě odvezli tři body.

AUTOR: LUBOMÍR KAPRÁL