13.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. A, 2023-2024

Zápas byl zrušen

Velké Hoštice vybojovaly důležité tři body

29. J. Tietz (p.) , 68. E. Peterek , 84. E. Peterek - 75. J. Duhajský , 86. S. Slovák
14

Hoštice po celý zápas tahaly gólově za delší část provazu. Bruntál jen dvakrát snížil.

Hoštice vedly o jednu branku

Velké Hoštice přivítaly ve svém posledním podzimním zápase mužstvo z Bruntálu. Oba celky měly před zápasem sedm bodů, a okupovaly spodní patra tabulky, takže se dá řící, že se v Hošticích hrálo o šest bodů. Bruntál byl od úvodních minut fotbalovější, ale Hoštice zase bojovaly jako lvi hned od počátku. Do první střely se dostal domácí Bensch, jehož střelu z dvaceti metrů brankář Dolanský chytil. Vedení se ujala domácí družina po půlhodině hry, když po autu Stoklasy vtrhl do vápna Peterek, kde byl sražen. Penaltu pak s přehledem proměnil Tietz – 1:0. Ve zbytku prvního poločasu byl sice aktivnější Bruntál, ale jeho snaha končila před pokutovým územím domácích.

Oba soupeři dali dvě branky

Ve druhé části se obrázek hry na hřišti nezměnil. V první příležitosti se objevil po individuální akci Czerného Bensch, který ale vystřelil těsně vedle brány. Další branku přidali domácí v 68. minutě, když po nahrávce Czerného odcentroval do vápna Kopča, kde poslal nekompromisně z první do sítě balon zkušený Peterek – 2:0. Za deset minut zahrávali hosté rohový kop, a ve vápně se nejlépe zorientoval Duhajský a prostřelil domácího gólmana Pluškeho – 2:1. V 84. minutě posadil Olšr rohový kop na hlavu Peterka, který byl důraznější než brankář Dolanský a zavěsil balon do brány – 3:1. Bruntálu se podařilo ještě snížit, když rohový kop přistál na hlavě Slováka, jenž nechytatelně poslal balon do sítě – 3:2. Ve zbytku utkání si domácí takticky tři body pohlídali.

V posledním podzimním zápase jedou Velké Hoštice do Opavy. V posledním podzimním utrkání soutěže přivítá Bruntál Krásné Loučky.

FK Velké Hoštice
Aleš Watzlawik (trenér): Hráli dva celky ze spodku tabulky, takže jsem rád za ubojované vítězství a za tři body, které nám v tabulce hodně pomohly.

MFK Bruntál B
Mikuláš Horyň (trenér): Vyrovnaný zápas, my jsme byli fotbalovějším týmem. Bohužel jsme dotávali hloupé góly. My jsme dokázali jen dvakrát snížit. Myslím, že by zápasu spíše odpovídala remíza. Zase jsem musel hrát s pěti dorostenci, ale dneska bych chtěl kluky pochválit za odvedený výkon.

M. Pluške [-] - P. Stoklasa [-] (72. O. Uwira [-] ) , E. Peterek [-] , V. Olšr [-] , L. Benna [-] , P. Bensch [-] , O. Kopčan [-] , J. Tietz [-] , M. Czerný [-] , D. Nardelli [-] (64. T. Svrček [-] ) , A. Fabisz [-]

D. Dolanský [-] - M. Goněc [-] , J. Skřivánek [-] , T. Prosecký [-] , T. Unverdorben [-] , Š. Flekač [-] , F. Stoklasa [-] , R. Cápek [-] , J. Duhajský [-] , J. Kaluža [-] (77. R. Slavík [-] ) , S. Slovák [-]

ŽK: 10. P. Bensch , 91. J. Tietz - 43. F. Stoklasa , 89. M. Goněc .
Hráči zápasu: L. Benna , E. Peterek - M. Goněc .
Počet diváků: 67. Rozhodčí: MINICH Marian - KOLEČKÁŘ Antonín, GALVAS Michal.