6.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. A, 2023-2024

--

--

Budišov splnil roli favorita a porazil Zlatníky

17

Budišov na konci poločasu obrátil skóre zápasu. Ve druhém pak zlomil odpor třemi góly z přímých kopů.

Budišov po půli vedl

Budišov včera hostil na ssvém trávníku mužstvo ze Zlatníků. Domácí začali aktivněji. V 11. minutě prověřil střelou z dálky brankáře Klimeše Eduard Levák. Za čtyři minuty přihrával Pizur do vápna Kuricovi, kterému ale chyběl krok k zakončení. Do vedení se tak dostaly Zlatníky po sedmnácti minutách, když Pospíšil z dvaceti pěti metrů z náhodné střely nachytal na hruškách gólmana Matěje Němečka – 0:1. Ve 27. minutě po centru Pizura nastřelil hlavou břevno Jan Němeček. Budišov vyrovnal dvě minuty před koncem poločasu, když Eduard Levák poslal míč na rozběhnutého Černocha, který ještě akci vyšperkoval nahrávkou na Pizura, jenž se nemýlil – 1:1. V posledních sekundách poločasu poslal Aleš Levák za obranu Černocha, který se trefil přesně k levé tyči – 2:1.

Budišov náskok navýšil

Ve druhém poločase se hrála bojovná partie, kdy více aktivnější byl nadále Budišov. Zlatníky sice bojovaly, ale na zkušené domácí to nestačilo. Po hodině hry pak zatočil Kuric přímý kop nechytatelně do sítě – 3:1. Zlatníky snížily asi čtvrthodinu před koncem, když Ležák vybojoval míč na půlce hřiště a potáhl jej na šestnáctku, kde míč poslal na zadní tyč – 3:2. Deset minut před koncem poslal Kuric standardku přímo k pravé tyči – 4:2. V závěru poločasu si postavil míč k přímému kopu Černoch a míč z jeho kopačky skončil v pravém horním rohu – 5:2.

Budišov v příštím kole jede do Vítkova. Zlatníky budou hostot Krásné Loučky.

TJ Spartak Budišov nad Budišovkou
Tomáš Přikryl (vedoucí týmu): Zasloužená výhra po naší aktivní hře. Ve druhém poločase rozhodli naše tři přímé kopy, které bravurně kopli Kuric s Černochem.

TJ Sokol Zlatníky
Lukáš Werner (trenér): Přijeli jsme v hodně okleštěné sestavě. Přesto jsme vedli náhodným gólem. Budišov hrál tu svoji hru, kdy dlouze nakopával míč, a to mu vyšlo před poločasem, kdy otočil skóre. Ve druhém poločase jsme nadále bojovali, a snažili se. Rozhodli 3 standardky, které soupeř proměnil. Klukům nemám co vytknout, a smekám před něma.

M. Němeček [-] - A. Levák [-] , J. Kuric [-] , P. Pizur [-] , E. Levák [-] , M. Kadlec [-] , D. Chung [-] , T. Černoch [-] , M. Marek [-] , T. Skácel [-] , J. Němeček [-]

R. Klimeš [-] - D. Bláha [-] , R. Chmel [-] , T. Němčík [-] , L. Němčík [-] , R. Uvíra [-] , V. Ležák [-] , M. Bláha [-] , M. Jaroš [-] , O. Kořínek [-] , P. Pospíšil [-]

ŽK: 63. D. Chung , 70. J. Kuric , 83. E. Levák - 63. V. Ležák , 79. D. Bláha , 86. R. Chmel .
Hráči zápasu: T. Černoch , J. Kuric - V. Ležák .
Počet diváků: 45. Rozhodčí: ŠEVČÍK Jan - MACRINEANU Jiří, BUČEK Martin (N).