13.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2023-2024

--

Bedřichov veze body z Dukovan

38. A. Dúcký , 48. T. Matoušek - 16. V. Pavlíček , 22. R. Diviš (p.) , 28. J. Mareš , 77. R. Diviš (p.)
15

Domácí prohrávali už o tři branky. Nakonec snížili, ale jejich snahu otupil červenou kartu Chlup.

Hosté po půli vedli

Hostům vyšel úvod na jedničku. Nejdříve se nádherně trefil Václav Pavlíček - 0:1. Pak po ruce ve vápně zvýšil na 2:0 z penalty kapitán Diviš  - 0:2. Na rozdíl tří branek v 28. minutě zvyšoval po centru přenou hlavičkou obránce Jan Mareš - 0:3. Domácí do té doby nebyli prakticky vůbec nebezpeční. Hosté naopak mohli vést ještě vyšším rozdílem, ale například po střele Mareše z vápna nedokázal uklidit do brány míč Tesař, který přestřelil. Domácí se dostali do zápasu sem minut před koncem, kdy z úhlu napálil míč nechytatelně do brány Dúcký - 1:3.

Hosté si vedení pohlídali

V té době domácí korunovali brankou zvýšenou aktivitu a tlak, který pokračoval i po pauze, kdy tři minuty po začátku druhé půli snížil na rozdíl jediné branky Matoušek - 2:3. Dukovanští se hnali za vyrovnáním, vypracovali si sérii rohů a hrozili i dlouhými auty až do vápna, ale svůj tlak ve vyrovnání nepřetavili. Naopak jejich snahu za vstřelením třetí branky zastavil svým vyloučením po druhé žluté kartě během 17 minut Jiří Chlup. Hostům přesilovka pomohla. Dokázali zklidnit hru, a i když se zranil gólman Šána, nakonec to byli hosté, kdo se radoval z branky. Třináct minut před koncem se prosadil opět Diviš z penalty a stanovil konečné skóre zápasu - 2:4.

TJ Sokol Bedřichov / web

SFK Dukovany 2001
Petr Kylíšek (trenér): Bedřichov se mi moc líbil. Chtěl hrát fotbal, což nám vyhovuje. První půlhodinu jsme měli k soupeři respekt, dostal se do tříbrankového vedení, které jsme sice do přestávky snížili, a pak na začátku druhé půle zápas zdramatizovali, ale nepomohlo nám, že jsme šli po červené kartě do deseti.

O. Ošmera [-] - T. Matoušek [-] (82. T. Bořil [-] ) , M. Kašík [-] (82. P. Pislcajt [-] ) , A. Dúcký [-] , M. Slavík [-] , M. Fojtášek [-] (82. J. Nahodil [-] ) , D. Viklický [-] , J. Jurda [-] , Z. Prokeš [-] , J. Chlup [-] , O. Horák [-]