11.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2023-2024

--

Derby ovládl Rychnov a přerušil vítěznou šňůru Solnice

47. R. Zajíček , 76. M. Červinka - 52. D. Motl (p.)
10

Nedělní program krajského přeboru odstartovalo derby mezi Rychnovem a Solnicí. Poslední vzájemný duel zvládl lépe Rychnov a na svůj výkon navázal i v tomto zápase, když svého soupeře porazil 2:1.

První půle bez branek

Od prvních minut se hrál fotbal ve vysokém tempu a hra se přelévala ze strany na stranu. Do první zajímavější šance se dostala Solnice, ale střela Motla mířila vedle pravé tyče Šebestovi branky. Ve 33. minutě měl dobrou příležitost Veselý, ke ktrému se odrazil míč, jeho střelu z velkého vápna ale hostující obrana zblokovala. Ostatní útoky obou týmů skončily většinou před vápnem a do šaten se tak odcházelo za stavu 0:0.

V druhé půli se na góly dlouho čekat nemuselo

Domácím vyšel vstup do druhé půle skvěle, když už ve 47. minutě pěkným centrem po standardní situaci našel Veselý Zajíčka, ten se krásně položil do střely a překonal Hůlku. Solnici se podařilo rychle srovnat v 52. minutě, kdy ve vápně stáhl Kábrt Jedličku a rozhodčí nařídil pokutový kop. K němu se postavil jejich tradiční solnický exekutor Motl a nedal Šebestovi šanci. Poslední slovo však měli domácí, kteří udeřili opět ze standardní situace, kdy na zadní tyči hlavičkoval nikým nehlídaný Červinka a upravil na konečných 2:1.

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou
Václav Brůžek, předseda klubu: Dnešní utkání nabídlo skvělé představení. Hosté byli individuálně lepší, ale my jsme je předčili v bojovnosti a nasazení, za což jsme byli odměněni vítězstvím. Obrovská pochvala celému týmu za předvedený výkon. Dnes musím vyzdvihnout výkon Zajíčka, nejen, že dal gól, ale nezměrnou bojovností přerušoval rozehrávku hostí až do samého konce. Kdo by to před zápasem řekl, že sérii tří proher ukončíme právě proti lídru soutěže.

SK Solnice
Pavel Potužník, trenér: Dnes jsme nehráli dobře. Domácí hráli v hlubokém bloku a my jsme nenašli za celý zápas recept, jak ho překonat. A když se k tomu přidalo naše katastrofální bránění standardních situací, je z toho po sérii vítězství tentokrát prohra.

J. Šebesta [-] - Š. Vacek [-] , J. Kábrt [-] , J. Nosek [-] , J. Kocman [-] - V. Lihařík [-] , D. Veselý [-] , M. Rücker [-] , J. Lukášek [-] (72. J. Koráb [-] ) - R. Zajíček [-] , F. Široký [-] (46. M. Červinka [-] )