5.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2023-2024

--

--

Staněk vystřelil Chlumci tři body

8

Rezerva Chlumce přivítala doma nováčka z České Skalice. Hosté od prvních minut vsadili na zabezpečenou obranu a dlouho domácím vzdorovali. V úvodu druhé půle ale českoskalickou obranu prolomil Petr Staněk.

První půle branku nenabídla

Chlumec vstoupil do utkání aktivně a od prvních minut se snažil dobývat dobře řízený obranný blok hostů. Když už se chlumecké ofenzivě podařilo obranu České Skalice překonat, tak proti nim stál skvěle chytající Jan Šťastný. Hosté se do útočných akcí dostávali sporadicky a tak Ladislav Kukal v první půli příliš práce neměl. Do šaten se tedy odcházelo za bezgólového stavu.

o výhře Chlumce rozhodl Staněk

Hned v úvodu druhé půle přišla velká nepříjemnost pro hosty, když ve 48. minutě ostrým skluzem fauloval Tomáš Pácalt domácího kapitána Pavla Pilaře a za tento zákrok si od rozhodčího Dorotíka vysloužil červenou kartu. Domácí dokázali početní výhody využít o pár minut později, když Jan Ludvík po parádní individuální akci prostrčil míč na Petra Staňka, který střelou na zadní tyč vystřelil domácím vítězství. Domácí se snažili skóre navýšit, ale v koncovce jim chyběla přesnost i štěstí a tak se museli spokojit s výhrou 1:0.

FK Chlumec nad Cidlinou B
Richard Vlášek, trenér: Jsme rádi,že jsme dnešní zápas zvládli za 3 body.Soupeř hrál v hlubokém bloku, mohl se opřít o skvělého Šťastného v bráně a my jsme v koncovce nebyli důrazní a hlavně produktivní.Po vyloučení hosté na ofenzivu zcela rezignovali a proto jsme byli spokojeni s brankovou akcí po ose Ludvík-Staněk.Až do závěru jsme se snažili skore navýšit, ale dnes nám vyšší výhra zkrátka nevyšla.Přesto pochvala pro celý tým za kvalitní defenzivu, trpělivost v ofenzivě a důvěru ve stanovenou taktiku. Makáme dál...

L. Kukal [-] - M. Hrubý [-] (55. J. Veselský [-] ) , P. Staněk [-] , J. Hartman [-] , J. Kučera [-] (69. V. Dvořák [-] ) , J. Ludvík [-] (88. V. Cholasta [-] ) , O. Jansa [-] , D. Ráliš [-] , P. Pilař [-] (88. F. Jelínek [-] ) , L. Pánek [-] (46. J. Vopátek [-] ) , M. Tichý [-]