14.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2023-2024

--

--

--

--

Chlumčany poprvé od začátku září vstřelily více než dva góly, Staňkovu jich nadělily šest

27

Chlumčany měly před tímto zápasem nejméně vstřelených gólů z celé TOP 10. Oba poločasy domácí ale vyhráli 3:0 a jsou rázem na 30 gólech. Staňkov se přiblížil 60 inkasovaným.

Po celou dobu byly karty rozdány stejně. Chlumčany svého soupeře přehrávaly a hned v 9. minutě se po brance Filipa Šteffela dostaly do vedení. Domácí dál určovaly tempo hry, kterému hosté příliš nestačili. Ve 29. a 45. minutě napřáhl ke střele Beránek, který v obou případech překonal brankáře Pokorného a Keramika vedla po poločase 3:0.

Jestli si někdo myslel, že se domácí budou ve druhé půli šetřit, pletl se. Krátce po poločase dokonal hattrick Adam Beránek. Poté Chlumčany spíš šance zahazovaly, gólu se dočkaly opět až v 69. minutě, když na 5:0 upravil Jan Havlíček. Kanára stvrdil gólem ze značky pokutového kopu Jakub Javorský, a Keramika tak porazila Staňkov výsledkem 6:0.

TJ Keramika Chlumčany
Lukáš Tomášek, hráč: Tenhle zápas byla jednostranná záležitost. Nechci znít namyšleně, ale po celých 90 minut jsme soupeře přehrávali - výsledek 6:0 je ještě milosrdný, mohlo to skončit i vyšším rozdílem. Na druhou stranu se Staňkovu nemůže odepřít snaha a bojovný výkon… Nechť se jim daří.

FK Staňkov
Ondřej Bauer, předseda klubu: Opět brzký gól po individuální chybě našeho stopera, poté necháme několikrát během zápasu za vápnem vystřelit Beránka a ten z mnoha jeho pokusů tři krásně proměnil. Moc jsme si toho nevytvořili proto naprosto zasloužená výhra domácích.

P. Hlůžek [-] - J. Potočník [-] (70. D. Tomíšek [-] ) , J. Javorský [-] , J. Havlíček [-] , A. Beránek [-] , L. Tomášek ml. [-] , F. Šteffel [-] (75. M. Zíka [-] ) , D. Štolle [-] , L. Milota [-] , J. Havlík [-] , M. Vojáček [-] (46. D. Fiala [-] )