14.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2023-2024

--

--

--

--

V Dobřanech se během první půle dvakrát červenalo, domácí přesilovku využili a zvítězili

23. T. Mertl , 50. P. Brabec , 56. F. Kuneš , 70. M. Smola , 71. M. Smola
26

Dobřany chtěly před vladtními fanoušky odčinit potupnou porážku 0:5 z Lub. A jak? Co takhle nadělit stejný nášup Slovanu? To se povedlo a Dobřany i díky přes 80 mimut trvájící početní převaze zvítězily.

V 11 hráčích na obou stranách se hrálo ani ne 5 minut. Hned v úvodu totiž utekl Šimon Mertl a hostující Martin Janoušek zatáhl za záchrannou brzdu a dobřanského kapitána zastavil způsobem zapovězeným a hlavně červeným.

Dobřanští od té doby dominovali, gólově se ale ujala pouze jedna akce a tak domácí vedli pouze 1:0 a to po gólu Tadeáše Mertla z 23. mimuty. Hosté i přes početní nevýhodu také vystrkovali růžky, žádné velké nebezpečí ale domácím nehrozilo. To jim hrozilo, konkrétně Jaroslavu Rajtovi, na konci první půle. Ve 45. minutě totiž na nedávného hráče kola spáchal tvrdý zákrok Pavel Fiala, který rovněž viděl červenou kartu.

Jestli Slovan po dobu první půle, zatím co hrál v 10, kladl nějaký odpor, v té druhé, kdy už hosté byli v 9, byl na hřišti de facto jeden tým. Krátce po začátku druhé půle zvýšil na 2:0 Petr Brabec, za chvíli na něj navázal Filip Kuneš a výhru Dobřan pak ještě korunoval dvěma slepenými góly 16letý Matouš Smola. V posledních 20 minutách už se diváci gólu nedočkali, a tak zápas skončil výsledkem 5:0.

TJ Dobřany
Šimon Mertl, hráč: O víkendu jsme nastoupili do zápasu se Slovanem, ve kterém jsme, po zápase v Lubech, chtěli bodovat. Navíc se jednalo, v této části sezóny, o poslední zápas na domácím hřišti, a tak jsme měli značnou motivaci. Už v 5. minutě jsme šli do trháku, který soupeř zastavil posledním možným způsobem, což byl zákrok na červenou. Od té doby jsme soupeře tlačili, ale jejich obranu se nám podařilo překonat jen jednou do konce poločasu. Soupeř se ještě do té chvíle snažil podnikat útoky, ale po té šel soupeř znovu do oslabení po nevybíravým zákroku a soupeř šel do 8. Do druhé půle jsme nastoupili v pozměněné sestavě a už krátce po poločasové přestávce jsme se znovu prosadili. Poté jsme dokázali vstřelit ještě jednu branku a zápas korunoval náš nejmladší střelec, který se prosadil dvakrát a tím uzavřel celé utkání, kterým jsme prošli jak říká náš kouč "s nulou vzadu".