13.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2023-2024

--

--

--

--

Koloveč se oklepala z nevydařeného prvního poločasu, otočila skóre a slaví 3 body

26

Jeden ze dvou šlágrů kola se odehrál v Kolovči, kam přijel Smíchov. Zápas dvou poločasů nakonec ovládli domácí, kteří po dvou gólech krajního beka Lukáše Tumpacha berou tři body a v tabulce se dotáhly na Křimice.

Do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří dostali Koloveč pod tlak a v 10. minutě se po rychlé přímočaré akci prosadil Jakub Marek. Hosté ěli šancí i na více gólů a do kabin se mohlo jít za možná i rozhodntuého stavu. Domácí se do vážnějšího ohrožení smíchovské branky nedostali, a tak se šlo do kabin za stavu 0:1.

Do druhého poločase ale nastoupila úplně jiná Koloveč, která do druhého poločasu nastoupila velmi aktivně. Hosté se ani nenadáli a po deseti minutách druhé půle bylo skóre otočeno. V 51. minutě srovnal Lukáš Tumpach, o 4 minuty později dokonal obrat Karel Královec. Smíchovská hra nebyla nikterak půvabná, byla ale účelná a hostům se podařilo zásluhou Tomáše Knappa srovnat. Za nerozhodného stavu měly oba týmy šance na zvrácení výsledku na svou stranu. S šancemi ale nakládaly tak, jak nakládaly, a tak dlouho držel stav 2:2. V 80. minutě nebezpečně střílel Knapp, Knopf ale vytáhl parádní zákrok. V 82. minutě se k odraženému balónu ve vápně dostal Lukáš Tumpach, který z malého vápna zakončoval. Sládek ve snaze zabránit střele pokus tečoval mimo dosah Čapského a Koloveč vedla. V závěrečných minutách mohli hosté srovnat. Černý dostal přihrávku od spoluhráče a postupoval sám na bránu. Pomezní rozhodčí ale nejspíše chybně zvedl praporek a z velké šance tak byl pouze míč pro domácí, kteří si jinak závěr zápasu pohlídali, a tak slaví důležité 3 body.

TJ Slavoj Koloveč
Martin Steinbrücker, trenér: Super atmosféra! Naši fanoušci byli výborní, smíchovských taky přijelo plno. Myslím si, že rozhodčí také v pohodě. Hrál se zajímavý, napínavý fotbal. Říkal jsem po zápase trenérovi hostů, že jsme byli trochu šťastnější, i když si myslím, že jsme si za tím v druhém poločase šli o něco víc. Prvních 20 minut jsme to nezachytili úplně dobře, moc jsme nevěděli, jak na způsob hry Smíchova. Smíchov mohl vést klidně 2:0, asi by se nám to otáčelo hůř. V poločase jsme změnili pár detailů, pomohli nám standardky a ve druhé půli si myslím, že jsme byli o něco lepší my. Po naší chybě jsme nabídli soupeři vyrovnání, ale asi osm minut před koncem rozhodl v náš prospěch Lukáš Tumpach. Klidně by to mohla být remíza, ale kluci si za tím ve druhém poločase šli víc, takže nakonec možná i zasloužená výhra. Jsem rád, že to takhle dopadlo, protože Smíchov bral body i v Horšovském Týnu, dokonce všechny tři. O jejich kvalitách jsme věděli, a u nás to i potvrdili. Byli houževnatí a nebezpeční, takže si těch bodů cením a musím kluky pochválit, že ukázali charakter.

SK Smíchov Plzeň
Jakub Čapský, brankář: Zápas jsme začali aktivně, Koloveč jsme dostali pod tlak a z toho pramenily šance. V 10. minutě se po krásné individuální akci prosadil Marek. Bohužel nás poté zradila koncovka. Místo toho, abychom o poločase vedli 3:0, tak naši nejlepší střelci selhali, i v těch největších šancích. Koloveč se v prvním poločase nedostala téměř k ničemu, měla jednu střelu z 25 metrů, kterou jsem vyrazil na břevno, jinak hrozila akorát ze standardních situací. Jestliže jsme v prvním poločase na hřišti dominovali, tak druhý poločas byl přesným opakem. Koloveč byla více na míči, my nebyli schopni udržet míč na našich kopačkách, čímž jsme se dostávali pod tlak. Přestože jsme byli pod tlakem, tak se domácí k žádnému vážnějšímu ohrožení branky nedostali. Stejně jako v prvním poločase, tak byla Koloveč nebezpečná hlavně ze standardních situacích, které skvěle kopal Lucák. V 51. a v 55. minutě nám protekl zápas mezi prsty, když jsme nebyli schopni ubránit dobře zahraný rohový a přímý kop - 1:2.  Po této sprše jsme se snažili s výsledkem ještě něco udělat, sice nebyla naše hra nějak extra pohledná, byl to spíše “hurá” fotbal nahoru-dolů, kdy se hra otáčela od jedné branky k druhé. V 67. minutě nám remízový stav vrátil Knapp, který se na velkém vápně otočil kolem obránce a levou nohou míč chladnokrevně uklidil pod břevno. Za stavu 2:2 jsme šli ještě do několika nadějných protiútoků, ale nebyli jsme schopni situace správně vyřešit. Kolem 80. minuty nastal asi klíčový moment zápasu, kdy Knapp na vápně odstavil domácího obránce a z otočky střílel k tyči, ale brankář Knopf dokázal střelu skvěle vyrazit.  Otřepané nedáš - dostaneš přišlo o 2 minuty později, když se sražený centr dostal k domácímu hráči, který si na malém vápně zpracoval míč a snažil se z úhlu prudkou střelou zakončit. Proti byl ovšem Sládek, který se na poslední chvíli dostal mezi střelce a mě. Bohužel pro nás, střela, která letěla někam do mého prostoru, byla mezi nohama skluzujícího Sládka tečovaná do protipohybu a Koloveč šla, s nutnou dávkou štěstí, do vedení.  Do konce zápasu to byla z naší strany už jen křeč a stav se nezměnil. Pro nás opět smolný zápas, který jsme z mého pohledu měli dotáhnout do vítězného konce. Na závěr musím ještě poděkovat naším ultras, kteří společně s domácími fanoušky vytvořili skvělou kulisu.

V. Knopf [-] - M. Soupír [-] , D. Tumpach [-] (86. R. Duchoň [-] ) , M. Lucák [-] , M. Duchoň [-] (79. A. Kamír [-] ) , D. Soupír [-] , J. Lucák [-] , K. Kralovec [-] , L. Tumpach [-] , F. Šlajs [-] , P. Kadlec [-] (71. M. Záhrobský [-] )

J. Čapský [-] - T. Knapp [-] , J. Marek [-] (73. J. Gruncl [-] ) , P. Karlíček [-] (67. K. Fajfrlík [-] ) , D. Titlbach [-] , J. Krčál [-] , M. Fujan [-] , J. Přibáň [-] , T. Sládek [-] , D. Bešta [-] , J. Černý [-]

ŽK: 58. P. Kadlec , 77. M. Lucák , 80. D. Tumpach , 90. R. Duchoň - 55. D. Titlbach , 92. D. Bešta .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Rubáš Jaroslav - ŠÁLKOVÁ Helena, MIFKOVÁ Hedvika.