13.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2023-2024

--

--

Šlágr kola vyzněl lépe pro hosty z Horšovského Týna

26

Křimice s Horšovským Týnem. Zápas dvou z nejlepších týmu v soutěži. Oba mančafty mají spoustu skvělých individualit, které i v tomto zápase byly vidět. O něco více ale byly vidět ty hostující - z Horšovského Týna, který si odvezl všechny body.

První vážnější situace se udála před brankou Horšovského Týna. Kropáček přehodil Chrže, míč se odrazil od tyče a poskakoval po brankové čáře. Z ní pak kulatý nesmysl odkopl jeden z obránců.

Skóre se porpvé měnilo v 17. minutě, kdy si centr na zadní tyči našel Jan Černík, který střelou z prvního doteku dal hostům vedení. Po inkasovaném gólu ale byly aktivnější Křimice a domácím se po chvíli podařilo srovnat. Rohový kop Szedmák našel hlavu Reného Kropáčka, jehož zakončení hlavou poznal už nejeden tým - 1:1. Dvě minuty na to mířil po odraženém míči ve vápně do tyče Mariánus. Na druhé straně se míč odrazil od domácího brankáře do ruky jednoho z bránících hráčů a pískala se penalta. Tu proměnil Marek Falout a hosté tak šli do kabin veselejší.

Jeden z klíčových momentů přišl zhruba po pěti minutách druhé půlu. Kontroverzní faul Hřebíka ohodnotil rozhodčí žlutou kartou, obránce Křimic si neodpustil dovětek a viděl rovnou druhou žlutou a červenou kartu. Poté se se žlutými kartami roztrhl pytel a v zápase jich bylo k vidění hned 12.

Křimice chtěly i v deseti lidech srovnat. Radost propukla ale na druhé straně. Centr od rohového praporku propadl až na Mykolu Dibrivnyie a hosté vedli 3:1. Křimice poté hrály do plných, Horšovský Týn spoléhal na brajky. Jeden takový gólově zakončil už v nastavení Jan Havlíček a hosté si tak odvezli po výhře 4:1 všchny body.

FC Křimice
Jakub Szedmák, hráč: Ano, můžeme si stěžovat na zranění klíčových hráčů, nepřízeň osudu, špatný výkon rozhodčích nebo na nedostatek štěstí … Ale ne! Takovou cestou my nepujdeme. Jednoduše jsme prohráli. Navíc dost smolným a nešťastným způsobem, ale takové zápasy v sezóně přijdou, a na nás vyšel právě teď v sobotu. Nás ale tato prohra nerozhodí, poučíme se, kvalitně v týdnu potrénujeme a do posledních dvou zápasů půjdeme s odhodláním je zvládnout. Soupeři gratuluji k výhře. Našemu týmu děkuji za udržené nervy na uzdě v kritických momentech zápasu a za odhodlání zvrátit výsledek do posledních chvil.

FC Dynamo Horšovský Týn
Ondřej Chrž, brankář: Ve 13. kole nás čekal asi nejkvalitnější soupeř soutěže s ohromnou zkušeností jejich hráčů. Zápas jsme odehráli organizovaně a každý z hráčů si splnil své úkoly. Nutno podotknout, že Křimice s notnou dávkou štěstí na domácí půdě neporazíte a my ho měli, když domácí v prvním poločase trefili dvakrát tyč. Přesto jsme to byli my kdo odcházel v polocase šťastnější do kabin. Zásluhou Černíka jsme šli do vedení, kterého krásně vysunul Sloup. Ve 38. minutě srovnal stav po rohovém kopu Kropáček. Těsně před poločasem nás poslal do vedení neomylný Falout, který se trefil z penalty. Druhý poločas byl řekl bych vyrovnaný, tak jako celý zápas, rozdíl byl v tom, že my jsme své šance proměnili a asi jsme jich měli o něco více. Ve druhém poločase se trefil Dibrivnyi a pojistku přidal Havlíček. Na závěr bych chtěl vyzdvihnout výkon mladých rozhodčích, kteří byli většinu zápasu pod tlakem domácích hráčů, ale s ohledem na jejich věk to ustáli skvěle, protože v zápase museli řešit spoustu nepřehledných a složitých situací. Křimicím přeji, ať nadále fotbalem baví diváky.