13.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2023-2024

--

--

Luby zničily Dobřany, hattrickem se zaskvěl Křížek

26

Luby byly od začátku lepším týmem a brzy se dostaly do vedení. To už nepustili a když si hosté nedokázali vytvořit větší šanci, bylo jasné, že všechny body zůstanou doma.

Do zápasu lépe vstoupili domácí fotbalisté, kteří se už v 8. minutě radovali z úvodního gólů. Levačkou poslal Luby do vedení Jiří Matějka. Domácí nepolevili ani po rychlém úvodním gólu. Šancí na druhý gól bylo spousty, v koncovce to ale domácím moc nelepilo. Hosté hrozili z brejků, ze kterých ale nebylo nic než střely do statistik. Na konci poločasu se domácím přeci jen vedení domácích podařilo navýšit, když Křížek obešel obránce a bez problémů upravil na 2:0.

Druhý poločas byl opět v režii domácích, kteří svého souoeře uzamkli na vlastní polovině a hosté se mohli vysvobodit maximálně dlouhým nákopem. Po kombinaci dvou střelců z první půle - Křížka s Matějkou - se druhý jmenovaný v 52. minutě gólově prosadil a bylo to 3:0. Jakékoliv plány hostů na zdramatizování zápasu se tedy rozsypaly jako dům z karet.

Asi nejsnažší gól kariéry vstřelil Karel Křížek v 65. minutě, kdy po hrubici dobřanského gólmana doslova dovedl míč do odkryté brány. Na pátém gólu měla opět podíl defenziva Dobřan. Po chybě přišlo další jednoduché zakončení pro Křížka, které znamenalo gól na konečných 5:0.

TJ Start Luby
Tomáš Partyngl, hráč: Úvod zápasu nám vyšel velmi dobře, už od úvodního hvizdu jsme drželi balón a tlačili se do zakončení. V 8. minutě se skóre měnilo poprvé, Jirka Matějka uklidil balón svou levačkou přesně k tyči, brankář byl bez šance. I nadále jsme byli nebezpečnějším týmem, zahodili jsme nejednu vyloženou brankovou příležitost, soupeř nás dokázal mírně ohrozit pouze z brejku. Ve 44. minutě po pěkné přihrávce mezi hostující stopery udělal Karel Křížek kličku brankáři a taktéž levou nohou poslal balón do sítě, díky tomuto gólu jsme odcházeli do kabin za stavu 2:0. Druhý poločas jsme začali přesně tak, jak jsme skončili ten první, opět jsme se tlačili do zakončení a soupeři dovolili maximálně dlouhý nákop dopředu. V 52. minutě přidal svůj druhý gól Jirka Matějka, kdy po hezké kombinaci s Karlem Křížkem uklízel balón prakticky nikým nehlídaný za brankářova záda, 3:0. V 65. minutě přišel dlouhý nákop z naší poloviny hřiště až na velké vápno hostujícího týmu, který vyústil ve velké zaváhání hostujícího brankáře, který dovolil Karlu Křížkovi prakticky dovést balón až za brankovou čáru, 4:0. Na konečných 5:0 zvyšoval kdo jiný, než Křížek, který se po nepochopitelných chybách domácí obrany dostal opět do velmi snadného zakončení a překonal tak popáté a pro hosty snad i naštěstí naposledy jejich brankáře. Zápas skončil zcela jednoznačně a zaslouženě 5:0, jediné, co nás může mrzet, je fakt, že jsme mohli přidat minimálně o 3-4 branky více, naopak jsme rádi, že jsme soupeři neumožnili snad ani 2 střely na bránu. Proto tak 3 body zcela zaslouženě zůstaly v Lubech.

TJ Dobřany
Šimon Mertl, hráč: Půjčím si slova trenéra, protože on to vystihl perfektně: "V utkání jsme pro dobrý výsledek udělali maximum, ale bohužel proti 14 se hrát nedá." Od začátku zápasu byli domácí tlačeni trojicí rozhodčí, což vyústilo v gól již v 8 minutě, kdy po sražení našejo kapitána a následném kopnutí do hlavy soupeř šel do vedení a zatímco se radoval, tak my jsme volali záchranku kvůli podezření na otřes mozku. Utkání bylo stále horší a rozhodčí kouskoval zápas a brzdil jakoukoliv naší snahu sporným odpískání. 2. gól padl ve 44. minutě po jasném ofsajdu. Z rozehry jsme si vytvořili šanci kterou jsme i proměnili, ale pomezní hlásil faul na gólmana, který šel do souboje na přední tyči, přesto, že nás nejbližší hráč byl střelec branky na zadní tyči. Bohužel pomezní rozhodčí zvedl praporek pro údajný faul na brankáře, ale žádný z našich hráčů u gólmana nebyl. V druhém poločase se nic nezměnilo. Naopak rozhodčí vyšpekovali zápas letmimy úsměvy na lavičku domácích a jejich fanoušky, kde nebylo pochyb, že úsměv byl vědomý. Korunu zápasu nasadili v 52. minutě, kdy byl jasný šlapák na T. Mertla a následnou přihrávkou do ofsajdového postavení, domácí zvýšili na 3-0. Po té jsme si ještě vytvořili šance, ale bohužel neproměnili. Po takovém zápase už není pochyb, co vše může špatný výkon rozhodčích ovlivnit jako např. zdraví hráčů, které by mělo být vždy na prvním místě.

D. Šít [-] - J. Matějka [-] , V. Petrželka [-] , K. Křížek [-] (83. M. Červený [-] ) , M. Pivoňka [-] , T. Partyngl [-] (65. Š. Tomaka [-] ) , L. Marek [-] , T. Blohmann [-] , D. Vozka [-] (73. M. Hrach [-] ) , H. Pikhart [-] (73. D. Beránek [-] ) , A. Čížek [-]